Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Jedinečná příležitost – s odborníky u elektronových mikroskopů

Technické muzeum v Brně

16. 05. 2017 - 18. 05. 2017

Na vlastní oči se budou moci návštěvníci seznámit s tím, jak fungují elektronové mikroskopy, k čemu se používají, jaký je rozdíl mezi rastrovacím a prozařovacím mikroskopem. S odborníky z firmy Thermo Fisher Scientific v Technickém muzeu v Brně.

Část expozice TMB s názvem Optika je věnovaná elektronovým mikroskopům, přístrojům, v jejichž produkci se řadí Brno mezi světové velmoce. V ČR se začaly vyrábět v 50. letech 20. století. Technické muzeum v Brně v části své expozice s názvem Optika představuje nejen mikroskop, který obdržel na světové výstavě EXPO 58 v Bruselu zlatou medaili, ale také další z 60., 70., 80. a 90. let. Jedná se o elektronové mikroskopy z Ústavu přístrojové techniky Československé akademie věd a z národního podniku Tesla Brno.

V jihomoravské metropoli sídlí tři světové jedničky ve výrobě elektronových mikroskopů, od 15. do 26. 5. se zde konají Dny elektronové mikroskopie. V jejich rámci nabízí Technické muzeum v Brně jedinečnou možnost setkat se se špičkovými odborníky a přímo s nimi pohovořit na dané téma.

Po tři dny - 16., 17., 18. 5. 2017 každý den od 9.00 do 17.00.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.