Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Křest a autogramiáda knihy pro děti v Technickém muzeu v Brně

Technické muzeum v Brně

17. 10. 2022

V Technickém muzeu v Brně se v pondělí 17. 10. 2022, 17.00-18.00 uskuteční slavnostní křest a autogramiáda nové knihy z nakladatelství Albatros – „Dopravní prostředky, které světem nepohnuly“.

V Technickém muzeu v Brně se uskuteční slavnostní křest a autogramiáda nové knihy z nakladatelství Albatros – „Dopravní prostředky, které světem nepohnuly“.

Knihu napsala dvojice autorů Štěpánka Sekaninová a Tom Velčovský, a doprovází ji detailně technicky propracované ilustrace Martina Sodomky. Křest knihy se bude konat v expozici TMB „Pozor zákruta!“ přímo u jednoho z dopravních prostředků, o němž právě tato kniha pojednává – u prototypu elektrického městského automobilu EMA 1 z roku 1970.
Kmotrem knižní novinky o dopravních prostředcích pro dětské čtenáře bude ředitel TMB Ivo Štěpánek.

Malí i velci zájemci o unikátní dopravní prostředky se mohou 17. října 2022 v 17.00 v TMB, Purkyňova 105, Brno – Královo Pole, přijít osobně seznámit s knihou, jejím ilustrátorem Martinem Sodomkou a s jedním ze spoluautorů, Tomem Velčovským. Zároveň si zde mohou knihu zakoupit, stejně jako i její první díl „Dopravní prostředky, které pohnuly světem“, který vyšel v roce 2021. Poté následuje autogramiáda, na níž si mohou čtenáři knihy nechat tvůrci vlastnoručně podepsat.

První díl, pojednávající o historii dopravních prostředků doprovázený ilustracemi Martina Sodomky, napsala dvojice autorů Velčovský-Sekaninová. Kniha „Dopravní prostředky, které pohnuly světem”, vyšla v roce 2021 a zaznamenala hned zájem čtenářů. Ti se mohli blíže seznámit se zaoceánským parníkem Titanic, vzducholodí Hindenburg, vlakem Orient Expres, legendární Tatrou 87 či raketoplánem Columbia.

Na první díl volně navazuje nyní knižní novinka „Dopravní prostředky, které světem nepohnuly“, určená opět dětem od 9 let. Mladí čtenáři se v ní dozví o dopravních prostředcích, které sice nerozpoutaly technické revoluce, ale svým způsobem vývoji dopravy výrazně pomohly. Kniha chce představit kuriózní dopravní prostředky: neslavné nápady, prototypy, a někdy až šílené pokusy vymyslet v průběhu minulého století něco nového. Ať už to byl pohyblivý městský chodník z roku 1900 vybudovaný při příležitosti Světové výstavy v Paříži, raketový batoh, létající auto nebo proudový vlak. Čtenáři také užasnou nad skládacím skútrem, motocyklem Moto Major ve stylu art deco, autem na třech kolech, Peugotem Moovie z roku 2005 s délkou pouhých 2,33 m, ale i nad elektrickým městským automobilem EMA 1, který je k vidění právě v Technickém muzeu v Brně.

 

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.