Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Modelářský svět 2018 – výstava papírových modelů

Technické muzeum v Brně

22. 09. 2018 - 23. 09. 2018

Přehlídka stovek nejrůznějších modelů představí modely nejrůznějších kategorií i složitostí – od jednoduchých modelů až po díla zkušených modelářů, na kterých návštěvníci mohou obdivovat spousty drobných detailů.

Návštěvníci se mohou také těšit na workshopy pod dohledem zkušených modelářů, sami nebo s dětmi si zkusí postavit jednoduché vystřihovánky, aby zjistili, jaký je to skvělý pocit něco z papíru opravdu vytvořit. Celou výstavu pak bude doplňovat expozice pojednávající o historiI papírového modelářství u nás.
 

Věděli jste, že v ČR již dlouhá léta působí CPM o.s. (Centrum papírových modelů), které má několik tisíc členů, fanoušků a sympatizantů? Dohromady tvoří komunitu, které se tímto koníčkem velmi aktivně zabývá. Díky nim, se každý rok koná tzv. Papírová liga, což je řada soutěžních výstav, kde se modláři setkávají a navzájem obdivují výsledky svých prací.

Na výstavách lze pak vidět stovky modelů nejrůznějších kategorií, jako jsou automobily, pasová technika, letadla, lodě a také architektura (hrady, zámky, kostely, atp). Rovněž je velmi široká i složitost modelů. Vystavují i junioři s lehčími modely čítající desítky dílů. Na druhé straně jsou k vidění i papírové modely od zkušených modelářů, které obsahují, mimo tisíce dílků mnoho dalších vylepší a takovéto modely jsou pak neuvěřitelně detailní.

A přesně taková přehlídka stovek nejrůznějších modelů vás čeká i na naší výstavě v Technickém muzeu v Brně.

     


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.