Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Modelářský svět 2019

Technické muzeum v Brně

04. 05. 2019 - 05. 05. 2019

Papírové modely nejrůznějších velikostí a druhů – od autíček, letadel, lodí či tanků až po hrady a zámky – si budete moci prohlédnout v Technickém muzeu v Brně. Dokonce si i nějaký model pod dohledem zkušených modelářů budete moci sami vytvořit.

Muzeum totiž hostí mezinárodní soutěžní výstavu papírových modelů „Modelářský svět 2019“. K vidění budou stovky papírových modelů všech soutěžních kategorií. Na výstavě spatříte mistrovská díla modelářů z České republiky, ale i z Polska, Nemecka, Rakouska či Slovenska. Modely navíc budou před Vašima očima během výstavy skládat zkušení modeláři a co je ještě lepší, rádi to naučí Vás i Vaše děti. Zkusíte si poskládat jednoduché modely a zjistíte, jaký je to skvělý pocit něco z papíru opravdu vytvořit.

Během celého víkendu proběhne i několik přednášek a workshopů. Hosty letošního ročníku budou například modeláři Martin Moocher Louda či Michal Traj, kteří za svoji práci získali již mnoho ocenění.

Organizátoři si pro Vás i tento rok připravili několik překvapení. Jedním z nich bude i papírový model slavného robotického hrdiny jménem „Bumblebee“ z kultovní filmové série Transformers. Bumblebee přijede do muzea skutečně ve své „životní“ velikosti, obdivovat ho budete moci v centrálním, nejvyšším prostoru našeho muzea – v expozici parních a vodních motorů v přízemí. Jinam by se totiž ani nevešel.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.