Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Modely automobilů v měřítku 1:18

Technické muzeum v Brně

01. 01. 2016 - 31. 12. 2016

Technické muzeum v Brně hostí největší sbírku automobilových modelů v měřítku 1:18 v České republice.

Modely autíček od těch osobních, přes firemní, až po služby nabízí výstava Technického muzea v Brně s názvem Autíčka 1:18. V tomto měřítku zde zájemci naleznou přes tisíc modelů z celého světa. Modelů, které jsou vybavené přesně podle jejich skutečných reálných vzorů i v částech, které jsou na první pohled neviditelné - jako jsou třeba motory či vnitřní vybavení auta. Tak si lze dopodrobna prohlédnout stará i nová auta, protože mnohá z nich mají otevřenou kapotu. Např. lze vidět soubor policejních  aut bývalého východního bloku i  ze západu, hasičská auta, závodničky, samozřejmě osobní a také honosná auta pohřebních služeb včetně zařízení na převoz nebožtíků. Vše z různých časových období.

 

Majitel největší sbírky modelů  v měřítku 1:18 v České republice Antonín Malec shání, jak sám říká, tyto modely všude - dříve přes kamenné obchody, nyní přes e-shopy a když to nešlo jinak, tak si pro modely "dojel" třeba i do USA. Odtud si jednou přivezl 25 kusů modelů najednou. Mezi nejdražší modely patří hadraplán a pro  samotného sběratele má asi největší hodnotu růžové autíčko Toyoda, které získal v japonském Muzeu Toyota.

 Sbírka čítá celkem 1009 modelů a prvenství této sbírky v rámci České republiky potvrdila na konci roku 2015 registrace v České knize rekordů Agentury Dobrý den.

Více informací zde.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.