Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Muzeum v pohybu IV – jízda historických vozidel 2022

Technické muzeum v Brně

09. 04. 2022

V sobotu 9. 4. 2022 se v centru Brna uskuteční mimořádná podívaná – jízda historických vozidel ze sbírek Technického muzea v Brně.

Kolona více než 20 historických kolových vozidel bude vyjíždět ve 14.45 z areálu depozitáře v Brně-Řečkovicích, bývalá kasárna na ul. Terezy Novákové 64, a kolem 15.00 dorazí na náměstí Svobody v Brně.

    Trasa z depozitáře na náměstí Svobody:
    Terezy Novákové 64 – Banskobystrická – Kuřimská – Palackého tř. (průjezd stavbou) – Štefánikova – Lidická – Moravské nám. – Rooseveltova – Benešova – Nádražní – Masarykova – nám. Svobody
    Změna trasy vyhrazena podle aktuální dopravní situace.

Po příjezdu na nám. Svobody vozidla celkem 4x projedou náměstím a okružní trasou. Při každém průjezdu náměstím Svobody zde zůstanou některé vozy stát, aby si je zájemci mohli prohlédnout zblízka, ostatní pokračují po trase a při dalším průjezdu náměstím se vymění.
Při posledním průjezdu pak celá kolona zůstane na nám. Svobody cca 15 minut stát a kolem 15.45 se vydá na poslední okruh a cestu zpět do muzejního depozitáře v Řečkovicích.

    Okružní trasa v centru Brna:
    nám. Svobody – Rašínova – Rooseveltova – Malinovského nám. – Benešova – Nádražní – Masarykova – nám. Svobody
(tzn. příjezd, poté 3x okružní jízda, pak zastavení na 15 minut a následně poslední obkroužení, průjezd náměstím a odjezd do areálu v Brně-Řečkovicích)

Přihlížející budou moci obdivovat např. zástupce motocyklů Indian, které se dostaly na české území ze Springfieldu v USA po první světové válce, Z 9 – osobní automobil z let 1930–1932, který vyráběla Československá Zbrojovka, a. s. Brno či Z 4 – I. série ze stejné firmy – první československý sériově vyráběný automobil s pohonem předních kol (1933–1936). Dále pak Škodu 1200, Škodu Spartak nebo luxusní automobil z konce 20. století Tatra 700. Nebudou chybět ani hasičské či vyprošťovací vozy.
Změna vozidel vyhrazena.

Informace o akci naleznete: www.tmbrno.cz/akce/muzeum-v-pohybu-iv-2022/

Historickou vyjížďkou chce Technické muzeum v Brně pozvat své příznivce a milovníky automobilismu na Přehlídku automobilové techniky, která se po dvouleté odmlce opět uskuteční v areálu depozitáře v Brně-Řečkovicích, a to už o víkendu 23.–24. 4. 2021.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.