Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Podvečer se stereoskopickou projekcí

Technické muzeum v Brně

Dva týdny v pustině národního parku Hardangervidda a k tomu daleká a nízkonákladová cesta vlaky a loděmi tam a zase zpět – to je téma podvečera v Technickém muzeu v Brně. Začátek v 19.00.

 

Ve čtvrtek 6. 4. 2017 se budou moci návštěvníci vydat na cestu na sever s Matějem Boháčem. „Mimo několika zajímavých měst po cestě nás čekají především nedozírné a pusté hory, ve kterých si náležitě užijeme vrtochy severského počasí, jaké tu mívají na samém konci léta,“ říká Matěj Boháč.

Dvourozměrné fotografie zde nahradí stereoskopické snímky. Matěj Boháč do přednáškové místnosti TMB nainstaluje dva projektory a speciální promítací plátno, takže se zájemci okamžitě ocitnou uprostřed krásné přírody nebo norského města.

Matěj Boháč fotil také například v kyrgyzském Ťan-šanu, Dolpu v Nepálu, indickém Ladakhu, v peruánských Kordillerách. Specializuje se na 3D fotografie i na sestrojování technických přístrojů  potřebných pro vytvoření stereosnímků.  „Stereoskopické snímky vznikaly například už na frontách americké války Severu proti Jihu. V dobách největší slávy, na konci 19. století, byly cestopisné kolekce stereoskopických snímkům v každé dobré měšťanské rodině,“ uvedl Matěj Boháč ve vysílání pro Český rozhlas.

Projekce v TMB se uskuteční 6. 4. 2017 od 19.00 ve 4. patře.

Autor snímků všem zájemcům s nadsázkou vzkazuje: „Na projekci stereofotografií si přineste teplé a nepromokavé oblečení!“


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.