Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Pohádková industriální sobota

Technické muzeum v Brně

12. 03. 2016

V sobotu 12. března 2016 bude Technické muzeum v Brně patřit dětem. Pohádková industriální sobota jim nabídne hrané a čtené pohádky, těm starším stanoviště s plněním úkolů. Vše s industriální tematikou.

Pohádková industriální sobota je součástí doprovodného programu Industriální Brno k právě probíhající výstavě Mapa příběhů – Technické dědictví Moravy a Slezska, která mapuje nejzajímavější technické památky z různých průmyslových oborů – výroby textilu, strojírenství, hutnictví, hornictví, energetiky, dopravy nebo potravinářství v období tzv. industrializace.

Při Pohádkové industriální sobotě, která bude od 10.00 do 17.00 probíhat v hlavní budově muzea na Purkyňově 105 (v prostorách výstavy Mapa příběhů i ve stálých expozicích), se děti s jednotlivými průmyslovými obory seznámí hravou a interaktivní formou. Např. na stanovišti věnovaném textilu si vyzkouší navléknout jehlu a přišít knoflík nebo se pokusí určit, které obrázky jsou spojeny s vlnou, bavlnou a hedvábím. Ve strojírenství vyzkouší spojovat matice a šrouby různých průměrů, budou hledat rozdíly v obrázcích technického rysu apod. Při hře se děti dozvědí zajímavé informace o průmyslové historii Brna a navíc si při jednotlivých aktivitách střídavě procvičí motoriku, postřeh i znalosti. Připraveny jsou i drobné odměny.

Akce může být pro rodiče a děti také podnětem k zamyšlení nad tím, jak vypadalo dětství v době industrializace, kdy byly děti zcela běžně využívány jako levná pracovní síla v továrnách, řemeslných dílnách či v zemědělství, a jak vypadá v současné době u nás a jinde v Evropě. Ne všude na světě je bezstarostné dětství plné her, učení a zábavy samozřejmostí.

 

Začátky divadelních představení:
10.00 a 11.00 – Divadlo Paravánek: Pec nám spadla
14.00 a 15.30 – Divadlo Kolárka: Poleť!

Pohádkové čtení a program na stanovištích budou probíhat po celý den.

Další informace průběžně najdete na Facebooku: událost Pohádková industriální sobota.

Pohled do výstavy Mapa příběhů – Technické dědictví Moravy a Slezska:

Návštěvníci výstavy Mapa příběhů  Pohled do výstavy – textilní stroje
 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.