Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Přednáška Marka Audyho: Balkán – ráj svobodného cestování

Technické muzeum v Brně

19. 10. 2022

Stereoskopické snímky Marka Audyho a jeho zkušenosti z cest po balkánských zemích.

Technické muzeum v Brně pořádá ve středu 19. 10. od  18:00 hod.  přednášku Marka Audyho Balkán – ráj svobodného cestování.

Uskuteční se ve velkém přednáškovém sále Technického muzea v Brně, 4. p. (Purkyňova 105, Brno – Královo Pole, zastávka tramvaje č. 12 Technické muzeum). Vstup zdarma.

Je možné v 21. století učinit geografický objev a nalézt nepopsaný geologický unikát?
A dokonce v Evropě?
Na Balkáně je možné všechno!

Čerstvě objevená řeckoalbánská jeskyně Sulfur s termální řekou meandrující obrovskými dómy je toho důkazem. Výpravy do podzemí nepřináší jen dřinu nebo objevitelský „zásek”, ale také  humorné historky, občas i na hraně přežití. Nebudeme se pohybovat ale jen v jeskyních. Marek Audy zachytili desítky cest v 3D fotografiích. Již přesun veteránem, legendárním busíkem VW T3 do balkánských zemí nikdy nepostrádá napětí. Putovat budeme po horských planinách pěšky i na lyžích. Při prvosjezdech divokých řek se nezvedá pouze hladina vody, ale také adrenalin pádlujících vodáků. Plavba na mořském kajaku je plná setkání s místní kulturou a pohostinností.

Na přednášce budek dispozici nová kniha Marka Audyho: Balkán – ráj svobodného cestování
Bulharsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Černá hora

Text knihy je doplněn o geografické i historické informace o známých i neznámých atraktivních místech, které mohou inspirovat každého svobodného cestovatele. 
Vedle spousty fotografií naleznete v knížce orientační mapky a QR kódy s GPS souřadnicemi, které snadno načtete do svých mobilních navigací. 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.