Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Přehlídka automobilové techniky aneb To bude jízda...

Technické muzeum v Brně

28. 04. 2018 - 29. 04. 2018

Historická užitková vozidla, autobusy, vojenskou i hasičskou techniku si budou moci během dvou víkendových dnů, prohlédnout zájemci na přehlídce automobilové techniky Technického muzea v Brně. Některými historickými autobusy se budou moci i svézt.

Na jaře už pravidelně zpřístupňuje brněnské technické muzeum depozitář v Brně- Řečkovicích. Nejinak je tomu i letos. Přehlídka automobilové techniky se letos uskuteční poslední víkend v dubnu – 28. a 29. 4. 2018. Vždy od 9.00 do 17.00.

Zájemci si budou moci prohlédnout sbírková vozidla TMB městské hromadné dopravy (autobusy, trolejbusy), automobily i vojenskou techniku. Na tuto akci zve muzeum i další spřízněné organizace. Po několika letech přijede do Brna autobus Karosa ŠL 11 z Karlových Varů. Po loňské renovaci si budou moci návštěvníci v premiéře prohlédnout autojeřáb T111 HSC5 a Výtopna Zdice přiveze tzv. BOBRa pro svoz komunálního odpadu. Z dalších vozidel sbírky  TMB budou vystaveny např. Praga zametací vůz BD, EMA 2, pneumobil, ŽUK valník, ŽUK obytný vůz a Škoda Felicie, Škoda Octavia Combi, Zastava…

Na této akci TMB spolupracuje s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje (HZS JmK) a sbory dobrovolných hasičů. Pravidelní návštěvníci přehlídky automobilové techniky TMB už vědí, že hasiči připraví lákavou prezentaci. Ukázky budou vždy v 11.00 a v 14.00 v zadní části areálu. „Dopolední ukázku zajistí profesionální hasiči z HZS JmK ÚO Brno-město požární stanice Lidická. Hasiči-lezci předvedou slaňování z automobilového žebříku AZ30 a svoji výstroj a výzbroj, kterou používají u zásahů,“ říká Pavla Pražáková, krajská koordinátorka preventivně výchovné činnosti HZS JmK. „Odpolední ukázku budou zajišťovat členové jednotek sboru dobrovolných hasičů Územního odboru Brno-město HZS JmK. Především pro kuchaře a kuchařky bude určena ukázka správného postupu hašení při vznícení oleje a použití přenosných hasicích přístrojů. Kromě toho si budou moci návštěvníci prohlédnout také historickou i současnou hasičskou techniku a ‚osahat′ i některé součástí hasičské výstroje a výzbroje.“

V rámci Přehlídky automobilové techniky budou také připraveny okružní jízdy autobusy ze sbírky TMB. Tak např. bude jezdit Škoda 706 RO (rok výroby 1947), Praga RND (rok výroby 1949, provoz do roku 1971), Škoda 706 RTO (rok výroby 1967, provoz do roku 1979), Karosa ŠL11 (rok výroby 1971, provoz do 90. let), Karosa ŠM11 (rok výroby 1980, provoz do roku 1986) – změna vyhrazena.

Vzhledem k tomu, že autobusy jízdu končí v areálu přehlídky, musejí si zájemci zakoupit vstupenku do areálu a pak teprve místenku na jízdu. Poslední odjezd autobusu je v 16.30.

Přehlídka se koná 28. a 29. 4. 2018 vždy od 9.00 do 17.00. Vstupné je 20 Kč, děti do pěti let (včetně) zdarma.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.