Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Přehlídka automobilové techniky

Technické muzeum v Brně

27. 04. 2019 - 28. 04. 2019

Depozitáře s automobilovou technikou se otevřou veřejnosti. V areálu bývalých kasáren si zájemci prohlédnou historická užitková vozidla, autobusy, hasičskou a vojenskou techniku. Akci poprvé doprovodí závod mopedů legendární značky Stadion.

Závody mopedů o pohár ředitele Technického muzea v Brně se konají v sobotu 27. 4. od 9.00 do 16.00. Po oba dva dny budou mít návštěvníci příležitost vidět historické autobusy a užitkové vozy,  představen bude i zrestaurovaný autobusový přívěs Jelcz PO1. Spolupracující organizace přivezou historická užitková vozidla, automobil Škoda 706 RT pro svoz komunálního odpadu či dálkový autobus Karosa LC736.

K vidění budou i vybrané kousky ze sbírky vozidel bývalé RVHP, závodní Formule MTX 1-03 a MTX roadster z produkce značky Metalex, Moskvič 401, který TMB získalo do sbírky minulý rok a přehlídku doplní traktory – brněnské Zetory typ 15 a 25, Škoda 30 a Wikov.
Z oboru militaria muzeum vystaví vozidla Praga V3S v několika verzích, doplní je obrněný transportér OT – 64 SKOT a vozidla značky UAZ. Nebudou chybět ani ukázky hasičské techniky, akce pro děti a oblíbené okružní jízdy historickými autobusy ze sbírek Technického muzea v Brně.

Více informací na webu Technického muzea v Brně.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.