Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Technické muzeum v Brně pořádá Benefiční koncert flašinetářů

Technické muzeum v Brně

19. 06. 2022

Technické muzeum v Brně, při jehož Kruhu přátel od roku 2012 existuje Sekce flašinety a mechanické hrací stroje, organizuje již XIII. setkání flašinetářů v Brně.

Hudba linoucí se z flašinetů navodí nostalgickou atmosféru starých časů pro kolemjdoucí v centru Brna po celý víkend 18.-19. června 2022.

Vyvrcholením letošního již XIII. setkání flašinetářů je jejich společný koncert pro veřejnost v jedné z brněnských dominant uprostřed Brna.
Benefiční koncert českých a zahraničních flašinetářů se uskuteční v neděli 19. června 2022 v 19.00 v kostele J. A. Komenského (Červený kostel), Komenského nám 2, 602 00 Brno.

Posluchači uslyší v podání flašinetů jak sakrální skladby (Matko přesvatá, Bože, chválíme Tebe či Tichá noc), tak i francouzské šansony či klasickou hudbu od Antonia Vivaldiho, Antonína Dvořáka, Johannese Brahmse, Giuseppe Verdiho.

Vstupné je jednotné ve výši 50 Kč a výtěžek z koncertu bude v plné výši věnován na podporu činnosti brněnské organizace Paspoint, z.ú., poskytující poradenství, konzultace a další aktivity lidem s PAS (poruchou autistického spektra) a jejich rodinám.

Technické muzeum v Brně zve srdečně všechny zájemce o tento nevšední hudební zážitek, který jim zpříjemní letní nedělní podvečer v centru města, a zároveň mohou i pomoci i lidem s diagnózou autismu.
 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.