Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

To bude jízda...

Technické muzeum v Brně

23. 04. 2022 - 24. 04. 2022

Technické muzeum v Brně otevře po dvou letech depozitáře historických vozidel. Tradiční akce Přehlídka automobilové techniky aneb To bude jízda se koná o víkendu 23. a 24. dubna 2022 v areálu depozitáře v Brně-Řečkovicích.

O víkendu 23. a 24. dubna 2022 v areálu depozitářev Brně-Řečkovicích si zájemci mohou přijít prohlédnout vozy městské hromadné dopravy, osobní automobily a vojenskou techniku. Pozvání přijali i hosté, mimo jiné Dopravní společnost Zlín – Otrokovice, společnost Busline Semily, Tatra klub Kolín.

Opět se budou konat tradiční okružní jízdy historickými autobusy do okolí. Ty budou po půlhodinách vyjíždět od 10.00 do 16.30 z areálu v Brně-Řečkovicích. Vstupenky na okružní jízdy historickými autobusy ze sbírky TMB si budou moci zájemci koupit přímo v areálu. Z důvodu omezené kapacity vozidel a velkého zájmu je výhodnější zakoupit si lístek předem.

Přehlídku rozšíří ukázky nejen historické hasičské techniky, hasičská výstroj a výzbroj ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem JMK.

Zájemci se mohou těšit rovněž na exponáty z Oboru historická vozidla a spalovací motory: automobily z 50. let bývalé RVHP (Rady vzájemné hospodářské pomoci), traktory, závodní auta Škoda 120 Rally, Škoda Pick up Free. Uvidí i parní nákladní automobil Škoda Sentinel, vyráběný v letech 1924-1935  ve Škodových závodech.

Ze sbírek Oboru militaria (vojenská technika) představí Technické muzeum v Brně vybranou vojenskou techniku jako průřez sbírkovým fondem: vozidla Praga V3S různého provedení, vybrané vozy značky Avia, Tatra 148 – pojízdné zařízení pro očistu bojové technik, nákladní automobil ROSS R210, který se měl na začátku 90. let stát nástupcem legendární Pragy V3S.
Nákladní vozidla doplní obrněný transportér OT-64 SKOT a vozidla Tatra 813, s nimiž dojedou soukromí majitelé. Návštěvníci si budou moci také prohlédnout nové přírůstky Oboru militaria, které muzeum získalo na sklonku loňského roku: radiolokátor P-19 na podvozku nákladního automobilu ZIL-131 a letištní přehledový a přistávací radiolokátor RPL-5.  Dále návštěvníci uvidí civilní provedení silničního tahače a jeho vojenské provedení v osmikolové verzi známé pod pojmenováním KOLOS. Toto vozidlo v současné době prochází renovací, má sundanou nákladní korbu, zájemci tak uvidí konstrukci unikátního podvozku značky Tatra.

 

Areál bude zpřístupněný po oba dny od 9.00 do 17.00. Vstupné bude jednotné 30 Kč, volný vstup budou mít děti do výšky 130 cm a ZTP.

Vchod do areálu bývalých kasáren leží přímo u zastávky linek č. 41, 71 „Žilkova“, případně je dostupný pěšky od konečné tramvaje č. 1 v Řečkovicích. S ohledem na značně omezenou kapacitu vyhrazených parkovacích míst v areálu v Brně-Řečkovicích doporučujeme návštěvníkům využít zejména uvedené linky MHD.

Informace o akci naleznete na: www.tmbrno.cz/akce/prehlidka-automobilove-techniky-2022/
Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.