Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

V srpnu se do Brna sjedou flašinetáří z Evropy

Technické muzeum v Brně

14. 08. 2017 - 15. 08. 2017

Vystoupí na náměstí Svobody, v přilehlých uličkách, před hotelem Slavia a v Červeném kostele.

Ve dnech 14. a 15. srpna 2017 se do Brna sjedou flašinetáři z  Evropy. Už po osmé tak vyjdou do ulic a na náměstí centra Brna, aby předvedli to, co našim předkům bylo možná každodenní hudební kulisou. Dopoledne se budou věnovat odborným věcem v Technickém muzeu v Brně, odpoledne pak budou patřit veřejnosti.

V pondělí 14. 8. 2017  se uskuteční slavnostní zahájení na náměstí Svobody od 14.00. Zde se sejdou všichni účastníci, aby krátce, každý sám za sebe, představili svou produkci. Letos budou hudební čísla doprovázet členové Muzejní maringotky s marionetami a také žonglérská vystoupení Yufi.Zonglera.CZ. Po zahájení se rozejdou všichni do centra města.

V úterý 15. 8. 2017 od 14.00 do 16.00 budou opět procházet městem a hrát a provádět žonglérské kousky za přítomnosti marionet. Po 16.00 se sejdou před hotelem Slavia na malém happeningu.

Závěr jejich setkání s veřejností bude patřit benefičnímu koncertu v Českobratrském evangelickém chrámu Jana Amose Komenského (tzv. Červný kostel) na Komenského náměstí. Začátek koncertu je v 19.00. Jeho výtěžek v plné výši obdrží Centrum podpory lidí s autismem a jejich blízkých (dříve APLA-JM. o. s.).

Brněnské setkání flašinetářů z různých zemí Evropy  tak uzavírá jejich každoroční „pouť“  po České republice, a to na trase Praha, Liberec, Pekařov, Brno.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.