Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Večerníček na mlýně

Technické muzeum v Brně

30. 04. 2022

Technické muzeum v Brně věnuje den pro rodiny s dětmi na jedné ze svých mimobrněnských památek – na větrném mlýně v Kuželově – významnému českému fenoménu, kterým je Večerníček. Větrný mlýn Kuželov, 30. dubna 2022, 10.00–17.00.

Večerníček, jehož pohádky před spaním doprovází dětí do postýlek už přes 50 let a není u nás snad nikdo, kdo by tuto legendu neznal. Jistě si také rádi spolu s námi zavzpomínáte na nestárnoucí pohádky, které se pro velký úspěch stále reprízují.

S večerníčky je spojena i další legenda – česká animátorská škola. Dnes, v době počítačových triků, si už jen málokdo dokáže představit, kolik práce a času dalo vyrobit jeden krátký díl Večerníčku. Pohled do závěrečných titulků nám však napovídá, že profesionálů stojících za vznikem každého dílu bylo opravdu hodně.

Připomeneme si známá jména výtvarníků, jejich jména žijí dál v postavičkách, které vytvořili – Zdeněk Miler, Zdeněk Smetana, Radek Pilař, Vladimír Jiránek, Vladimír Renčín, Jiří Šalamoun, Josef Lada a mnoho dalších. Nezapomenutelné jsou také hlasy postaviček, které propůjčili Jiřina Bohdalová, Josef Dvořák, Petr Nárožný, František Filipovský a řada dalších herců.

A co jsme pro vás připravili? Na své si přijdou samozřejmě především děti, pro které máme úkoly inspirované večerníčky jako např. postup výroby Krtkových kalhotek, lovení rybiček v Rákosníčkově rybníce, zvířátka z večerníčků, dvojice postaviček, které patří k sobě, hledání schovaných obrázků, zatloukání hřebíků a mnoho dalšího. Vyrobíte si také večerníčkovskou čepici. Nahlédneme do tajů vlastní animace a v dílničce si můžete vyzkoušet její princip. Pro větší děti a dospělé máme aktivity týkající se výtvarníků a dabérů, zajímavé bude i poznávání pohádek z Večerníčku podle hudby.

Kuželovský mlýn se zkrátka promění v jedno velké pohádkové království a budeme rádi, pokud se i vy stanete jeho součástí. Trénovat můžete každý večer v 18.45 na ČT Déčku.

Více informací naleznete na: www.tmbrno.cz/akce/vecernicek-na-mlyne-2022-04-30/


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.