Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Víkend herních legend 2021

Technické muzeum v Brně

16. 10. 2021

Turnaj v retro počítačových hrách určený pro veřejnost. Závodit se bude ve hrách Super Mario Bros, Tetris, F1 Race a Tekken 3.

Po úspěšném turnaji v retrohrách v roce 2019 připravilo Technické muzeum v Brně po koronavirové pauze druhý ročník akce s názvem Víkend herních legend. Jedná se o turnaj v retro počítačových hrách, primárně v titulech, které psaly historii herního průmyslu a byly určitým způsobem průlomové – Super Mario Bros, Tetris, nově letos budou závody na okruhu formule F1 z roku 1985 a jako hlavní pecka dne vyřazovací turnaj v legendě PS1 Tekken 3, a to rovnou ve 2 soutěžních kolech!

Turnaj je určený široké veřejnosti od 10 do 99 let.

Letos se uskuteční v sobotu 16. října 2021 od 10.00 do 18.00. Vzhledem k tomu, že kapacita turnaje je omezená, zájemci se mohou již nyní přihlásit na adrese dobias@tmbrno.cz. Hlásit se mohou do 15. října. Do přihlášky zájemce uvede jméno, věk, telefonní kontakt a kterého herního kola se chce zúčastnit. Je možné se účastnit i více kol, ale vždy po předchozí registraci. V případě naplnění kapacity některého kola bude přihlášeným nabídnuta jiná možnost.

Ceny do turnaje věnovali  Konzoliště.cz, Chemoplast Blansko, Retro-Use, Bar Game Over, Tron Laser Aréna, Sport Balkán.

Technické muzeum v Brně pořádá Víkend herních legend jako ohlédnutí za úspěšnou loňskou výstavou Retrogaming No. 2.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Vietnam včera a dnes

02. 11. 2021 - 31. 12. 2021
Technické muzeum v Brně

Výstava Vietnam včera a dnes, která se koná od 2. 11. do 31. 12. 2021 v Technickém muzeu v Brně, představí Vietnam na historických stereodiapozitivech v kontrastu se současnými velkoformátovými fotografiemi Zuzany Konvalinkové. Vzdálenou a pro nás exotickou zemi – Vietnam – představí komorní výstava s názvem Vietnam včera a dnes, která se uskuteční od 2. 11. do 31. 12. 2021 v Technickém muzeu v Brně. Vietnam je země, s níž máme překvapivě mnoho společného a jejíž občané tvoří již třetí generaci výraznou součást naší společnosti. Autorka výstavy PhDr. Naděžda Urbánková pojala výstavu "Vietnam včera a dnes" jako konfrontaci starých stereosnímků z Vietnamu, pořízených na přelomu 19. a 20. století, a klasických velkoformátových fotografií fotografky Mgr. Zuzany Konvalinkové z roku 2019. Návštěvníci výstavy tak mohou srovnat život ve Vietnamu v rozpětí více než sta let. Padesát skleněných kolorovaných stereodiapozitivů Vietnamu z období, kdy byla tato země součástí Francouzské Indočíny, si mají zájemci možnost prohlédnout v prostoru expozice Panorama Technického muzea v Brně ve skupinovém prohlížecím přístroji. Stereosnímky, převážně z produkce francouzského ateliéru Lévy & Fils, dokumentují vzhled tehdejších vietnamských měst i venkovských oblastí, typické kroje některých národnostních skupin, podobu tradičních oslav a svátků, ale i přítomnost evropských kolonizátorů. Historické stereodiapozitivy vytvářející při prohlížení dojem trojrozměrného obrazu jsou součástí sbírkového fondu Technického muzea v Brně. V přilehlé galerii Technického muzea v Brně tvoří protiváhu historickým stereosnímkům padesát velkoformátových fotografií mladé brněnské fotografky Mgr. Zuzany Konvalinkové z roku 2019. Kromě poeticky zasněných záběrů krajiny uvidí návštěvníci na soudobých snímcích i obrovský pokrok, kterého vietnamská společnost dosáhla navzdory mnoha letům válečných strastí během boje za národní suverenitu a jednotný vietnamský stát. Součástí výstavy je rovněž infopoint se základními informacemi o vietnamské historii a tradicích. Na jeho obsahu se podíleli odbornými konzultacemi Mgr. Michal Schwarz, Ph.D. z Masarykovy univerzity v Brně, Mgr. Julie Lien Vrbková z Magistrátu města Brna a Ing. Truong Cong Su, předseda Svazu Vietnamců v Brně a na jižní Moravě a místopředseda Svazu Vietnamců v České republice. Informace o výstavě Vietnam včera a dnes naleznete na www.tmbrno.cz/akce/vietnam-vcera-a-dnes/ Prosíme o dodržování aktuálních mimořádných a ochranných opatření proti šíření COVID-19.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.