Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Muzeum v zákulisí - výstava

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

U příležitosti 90. výročí založení Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm připravili pracovníci muzea výstavu s názvem MUZEUM V ZÁKULISÍ s podtitulem Vnitřní svět muzea. Výstava bude návštěvníkům přístupněna 28. května od 12.00 ve výstavníc

Veřejnost vnímá muzeum jako rozsáhlý „skanzen“ prezentující prostřednictvím venkovních expozic život naších předků na Valašsku, jako místo aktivního odpočinku nebo místo k získání příjemných až nevídaných zážitků. Málokterého návštěvníka však napadne, kolik a jakou práci je třeba vykonat k tomu, aby se v muzeu cítil příjemně a hlavně, aby muzeum fungovalo po všech stránkách svého bytí.

Prostřednictvím výstavy MUZEUM V ZÁKULISÍ umožníme návštěvníkům nahlédnout i do prostorů běžně veřejnosti nepřístupných - kanceláří, dílen, depozitářů, ateliérů a seznámíme je s pracovními procesy, které jsou pro fungování muzea nezbytné. Výstava představí muzeum jako celek složený z jednotlivých útvarů, širokou a pestrou škálu pracovních pozic, jež by laik mnohdy ani v muzeu nečekal a také pracovní postupy a výsledky činnosti.

A proč takový nezvyklý název výstavy? Slovo kulisy si spojujeme hlavně s divadlem, kulisy vytvářejí na podiu prostředí, v němž se odehrává děj. V muzeu jsou pak kulisami areály Dřevěného městečka, Valašské dědiny a Mlýnské doliny, prostřednictvím nichž podáváme zájemcům informace a poznání. Skutečné centrum dění je však uschováno za těmito kulisami, zde se odehrávají podstatné děje ovlivňující chod celého muzea.

Zveme Vás srdečně na tuto výstavu, která bude veřejnosti přístupná od 28.května 2015 od 12.00 hodin. Výstava je umístěna v prvním patře vstupního objektu zv. Sušák. Potrvá do konce března roku 2016.

Návaznou akcí na výstavu je beseda s názvem Muzeum v zákulisí, která proběhne v pátek 12.6.2015 v 16.00 v konferenčním sále v objektu zv. Sušák.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.