Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Online přednáška - Židovská mystika a její specifika

Velká synagoga

Akce začíná v 17.00. Pro link pište na adresu zoom@zoplzen.cz Zoom místnost se otevírá patnáct minut před začátkem. Koná se za podpory Nadačního fondu obětem holocaustu

Online přednáška Karla Hrdličky
Přednáška představí základní myšlenky kabaly – židovské mystiky a ukáže, jaká jsou její specifika ve srovnání s jinými mystickými systémy.

Vyhledat muzeum


Aktuality

Online přednáška - Židovská mystika a její specifika


Velká synagoga

Akce začíná v 17.00. Pro link pište na adresu zoom@zoplzen.cz Zoom místnost se otevírá patnáct minut před začátkem. Koná se za podpory Nadačního fondu obětem holocaustu Online přednáška Karla Hrdličky Přednáška představí základní myšlenky kabaly – židovské mystiky a ukáže, jaká jsou její specifika ve srovnání s jinými mystickými systémy.

Přečíst více

Oslavy vzniku republiky


Velká synagoga

Velká synagoga v Plzni Od 10.00 do 17.00 hodin. Spolupráce s Městem Plzeň i jinými kulturními místy v Plzni Po dlouhé rekonstrukci, kdy byla Velká synagoga zavřená, se konečně můžeme připojit k oslavám vzniku republiky. Těšíme se na Vás 28. října, kdy bude vstupné pouze za 28 korun.

Přečíst více

Damašek a Sýrie


Velká synagoga

Akce začíná v 18.00. Přednáška Věry Tydlitátové Rabínský dům Palackého 442/3, 301 00 Plzeň V roce 2010 bylo těsně před tragickou občanskou válkou v Sýrii, ale nic nenasvědčovalo tomu, že zanedlouho budou z mnoha památek a krásných měst ruiny. Sýrie bývá vnímaná jako téměř tradiční nepřítel Izraele, ale její dějiny jsou úzce spojené s Biblí a na každém kroku se připomínaly. Jako všude na světě, i v Sýrii žijí pohostinní, laskaví a moudří lidé, kteří nesouhlasí ani s agresivní zahraniční politikou, ani s praktikami diktátora. Navštívíme horské město na úpatí Antilibanonu, centrum aramejsky hovořících křesťanů i metropoli, která je pokládána ze nejstarší kontinuálně osídlené město na zemi. Jeho historické centrum pomalu podléhá zkáze, uvidíte snímky míst, která již neexistují. Koná se za podpory Nadačního fondu obětem holocaustu. 30,-

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.