Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Václav Cigler a Michal Motyčka: Hranoly a válce

Galerie Václava Chada (Zlínský zámek)

28. 03. 2019 - 17. 05. 2019

Pro Galerii Václava Chada připravili V.Cigler s M.Motyčkou instalaci nazvanou Hranoly a válce, která představí společné uvažování autorů v mnoha rovinách.

Pro zlínskou Galerii Václava Chada připravili Václav Cigler s Michalem Motyčkou instalaci nazvanou Hranoly a válce, která představí společné uvažování autorů v mnoha rovinách, od smyslové zkušenosti vnímání daného prostoru až k chápání implicitních symbolických významů a optických proměn skleněných plastik v prostředí galerie. Vystavená díla jsou průhledná tělesa, elementární formy hranolů a válců z optického skla. Vytvářejí pocitové i architektonické vztahy pomocí kompozic na principu řazení prvků, změny vnímání horizontu a na principu kompozice brány. Autoři představují hranoly a válce z optického skla i z kovu, které přesně formulují prostor a pomocí vizuální instalace rozvíjejí minimalistický příběh tvaru – symbolu – spolu s fyzickou přítomností diváka. Zabývají se problematikou optického zobrazování, ale i vážnější úvahou o podstatě světla a o vnímání barev v určitém prostředí, jednoduše řečeno experimentují s našimi smysly.

Výstavu doplňuje site-specific instalace v exteriéru zámku, jež protíná uzavřený prostor nádvoří vertikálou v podobě levitující kovové jehly. Objekt zdánlivě jednoduchého geometrického tvaru je ozvláštňován událostmi a ději tohoto světelně, barevně a tvarově proměnlivého prostředí.

Kurátor: Jana Šindelová, Silvie Stanická

 

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.