Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Adventní podvečer MUZEJNÍ PŘÁSTKY A PLAISIRS DE MUSIQUE: SUITA RUSTICANA

Centrum tradičních technologií (CETRAT Příbor - pobočka Muzea Novojičínska)

17. 12. 2021

sobota 17. 12. 2021, 17.00 CETRAT Příbor se mimo jiné zaměřuje na historické technologie zpracování lnu a konopí. O fenoménu tradičních přástek v středoevropském prostoru pohovoří etnolog Václav Michalička

CETRAT Příbor se mimo jiné zaměřuje na historické technologie zpracování lnu a konopí. O fenoménu tradičních přástek v středoevropském prostoru pohovoří etnolog Václav Michalička, techniky předení lnu a konopí předvedou Petra Vidomusová a Adéla Střelková.
Plaisirs de Musique se od roku 2013 specializuje na autentickou interpretaci hudby starších stylových období na dobové nástroje, jeho členové jsou přední evropští profesionální hudebníci. Suita rusticana v podání Plaisirs de Musique je inspirována lidovou hudbou evropských národů ve skladbách mnichů z kláštera Hradisko u Olomouce.

Účinkují:

Václav Michalička – mluvené slovo

Petra Vidomusová – kolovrat, vřeteno

Adéla Střelková – kolovrat, vřeteno

Jan Čižmář – mandora, kytara, theorba, barokní loutna

Marta Kratochvílová – traverso, pikola

Marian Friedl – dudy, malý cimbál, lidové flétny, kobza, kontrabas

 

Vstup zdarma

Pořádá Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace a Město Příbor.

V případě zhoršení pandemické situace bude pořad živě vysílán na YouTube. Sledujte, prosím, webové stránky www.muzeumnj.cz.


Vyhledat muzeum


Aktuality

TMA JAK V PYTLI

04. 06. 2024 - 31. 03. 2025
Centrum tradičních technologií (CETRAT Příbor - pobočka Muzea Novojičínska)

O tom, jak se kdysi svítilo… Výstava věnovaná historickým formám svícení a rozdělávání ohně je postavena na muzejních sbírkových předmětech a experimentech Centra tradičních technologií Příbor. Velké množství světla, které nás dnes ve dne v noci obklopuje, nebylo v minulosti vůbec samozřejmostí a světlo a tma představovaly pro naše předky mnohem větší kontrast.  

Přečíst více

DEN S OŽIVLOU HISTORIÍ I.

29. 06. 2024
Centrum tradičních technologií (CETRAT Příbor - pobočka Muzea Novojičínska)

První ročník akce zaměřené na prezentaci fenoménu „oživlé historie“. Coby hlavní hosté vystoupí lovecká družina Jagāri, která ztvárňuje život a boj v 9.–10. století napříč Evropou. První ročník akce zaměřené na prezentaci fenoménu „oživlé historie“. Coby hlavní hosté vystoupí lovecká družina Jagāri, která ztvárňuje život a boj v 9.–10. století napříč Evropou. Vnitřní prostory Centra tradičních technologií Příbor sobota 29. června 2024; 9:00–16:00  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.