Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Dámou v každé době

Centrum tradičních technologií (CETRAT Příbor - pobočka Muzea Novojičínska)

20. 06. 2018 - 29. 09. 2018

Výstava dámské módy 20. století ze sbírek Muzea Novojičínska, příspěvkové organizace Moravskoslezského kraje.

Výstava oděvního textilu ze sbírek Muzea Novojičínska z darů JUDr. Ireny Rážkové a PhDr. Marty Trnkové přibližuje vývoj dámské módy 20. století, od secese po 90. léta minulého století. Několik desítek dámských šatů, kostýmů, večerních rob doplňují ukázky dobových doplňků - klobouků, kabelek, rukavic, obuvi a šperků. Návštěvníci budou moci nahlédnout do dámského krejčovského salónu a seznámit se s prací návrhářek, švadlen a modistek.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 20. června 2018 v 17.00 hod. Úvodní slovo přednesou autoři výstavy Mgr. Renáta Jašková a Jan Číp.

https://www.muzeumnj.cz/muzeum-a-pametni-sin-sigmunda-freuda-v-pribore/aktualni-akce-5/pripravujeme-vystavu-damou-v-kazde-dobe.html


Vyhledat muzeum


Aktuality

TMA JAK V PYTLI

04. 06. 2024 - 31. 03. 2025
Centrum tradičních technologií (CETRAT Příbor - pobočka Muzea Novojičínska)

O tom, jak se kdysi svítilo… Výstava věnovaná historickým formám svícení a rozdělávání ohně je postavena na muzejních sbírkových předmětech a experimentech Centra tradičních technologií Příbor. Velké množství světla, které nás dnes ve dne v noci obklopuje, nebylo v minulosti vůbec samozřejmostí a světlo a tma představovaly pro naše předky mnohem větší kontrast.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.