Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Setkání betlemářů v Příboře IV

Centrum tradičních technologií (CETRAT Příbor - pobočka Muzea Novojičínska)

09. 12. 2017

Expozice muzea oživí tento den dvanáct řezbářů, předvádějících řezbářské techniky při výrobě betlémů. V rámci programu bude možné zakoupit některé jejich výrobky.

Setkání betlemářů v Příboře IV
V příborské pobočce Muzea Novojičínska se v sobotu 9. prosince 2017 v době od 9.00 do 13.00 bude konat čtvrtý ročník Setkání betlémářů.  Expozice muzea oživí tento den dvanáct řezbářů, předvádějících řezbářské techniky při výrobě betlémů. V rámci programu bude možné zakoupit některé jejich výrobky.

Řezbáři: Metoděj Beran z Příbora, Klement Brokeš z Havířova, Ivan Hejtmánek a Karel Chovanec z Rožnova pod Radhoštěm, Pavel Kahánek z Kopřivnice, Jaromír Kostelník z Příbora, Zdeněk Matyáš Valašské Klobuky, Otmar Kantror z Jablunkova, Kamil Kopřiva Valašské Klobouky, Rudolf Kowalczyk, Oldřich Unar z Opatovic a Milan Žlebčík z Příbora.

Setkání řezbářů doprovodí hrou na housle sestry Šindelkovy z Petřvaldu.


Vstupné 15,- Kč
Realizováno ve spolupráci s městem Příborem
Termín: sobota 9. 12. 2017, 9.00 – 13.00 hod.

V tento den si také budete moci prohlédnout tyto výstavy:
Vyrobeno v Tatře, ale tatrovka to není!, která představuje významný kulturní jev spjatý s moderní lidovou kulturou. Výstava prezentuje rozsáhlý a rozmanitý soubor artefaktů zhotovených v pracovní době nezávisle na pracovních úkolech pro vlastní potřebu či pro určitý okruh přátel a známých. (Velký sál)

120. výročí Místní organizace Českého rybářského svazu v Příboře
(Malý výstavní sál)

https://www.muzeumnj.cz/muzeum-a-pametni-sin-sigmunda-freuda-v-pribore/aktualni-akce-5/setkani-betlemaru-v-pribore-iv.html


Vyhledat muzeum


Aktuality

VAJCO

09. 03. 2024 - 18. 05. 2024
Centrum tradičních technologií (CETRAT Příbor - pobočka Muzea Novojičínska)

Výstava historických malovaných vajíček z lašsko-valašského pomezí zaměřená na jejich archaickou výzdobu, magický význam a rituální podtext. Výstava historických malovaných vajíček z lašsko-valašského pomezí zaměřená na jejich archaickou výzdobu, magický význam a rituální podtext. Svébytným reprezentantem jsou vejce z obce Lichnov, která se vyznačují nezaměnitelným vzhledem. Přestože výzdoba takto „psaných“ vajec působí primitivně, po generace předávané vzory, symboly a také barvy nás zavádí do archaického světa našich předků. Do světa, ve kterém magický význam těchto zdánlivě obyčejných předmětů spojených s novým životem a plodností převažoval nad dnešní preferovanou líbivostí. https://www.muzeumnj.cz/pribor/akce/vajco-gdyz-kristus-pan-byl-ukrizovany-dali-malym-detam-malovane-vajicka-aby-neplakaly  

Přečíst více





Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.