Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vyhlašujeme soutěžní projekt pro žáky základních a studenty středních škol: Vzpomínky na minulost…

Centrum tradičních technologií (CETRAT Příbor - pobočka Muzea Novojičínska)

18. 05. 2019

Soutěžním úkolem je zhotovit výrobek nebo opracovat materiál rukodělnou technikou vycházející z tradičních lidových technik nebo z archeologických nálezů.

Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace – Muzeum a pamětní síň S. Freuda v Příboře vyhlašuje soutěžní projekt pro žáky základních a studenty středních škol

Vzpomínky na minulost…

V příborském muzeu funguje experimentální Dílna tradičních technologií, která má za úkol upozornit na dovednosti našich předků. Přáli bychom si, aby v odkazu poznávání minulosti na základě tradičních rukodělných technik, pokračovaly do budoucna i další generace. Vyhlašujeme proto soutěž o tematické ceny pro žáky základních a středních škol.

Soutěžním úkolem je zhotovit výrobek nebo opracovat materiál rukodělnou technikou vycházející z tradičních lidových technik nebo z archeologických nálezů. V rámci soutěže nabízíme možnost konzultace v příborském muzeu s možností doporučení, případně poskytnutí výchozího materiálu.

Zúčastnit se mohou soutěžící ve věku 10-20 let.

Hotové výrobky přineste do příborského muzea v sobotu 18. května 2019 v 9.00 – 9.30 hod. v tento den bude v muzeu probíhat Den se starými technologiemi VIII.

Porota soutěže bude složena z  vysokoškolských studentů věnujících se rukodělným experimentům.

Malá inspirace: Opracování kamene nebo kosti, zpracování textilních vláken (len, kopřiva, vlna), textilní techniky (výroba provázků, náramků, tkanic, sítí, krajky), plstění (suchou i mokrou technikou), barvení přírodními barvivy, pletení z proutí, slámy či trávy, výrobky ze dřeva, hlíny, peří, šišek, kůry a lýka…

Podmínka soutěže: Všechny výrobky musí být zhotoveny pouze ručně bez použití strojového zařízení. Hodnoceno také bude, zda jsou inspirované lidovou tradicí či archeologickými nálezy.

Kontaktní informace:
Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace – Muzeum a pamětní síň S. Freuda v Příboře
Bc. Monika Chromečková, pracovník vztahů k veřejnosti
Lidická 50, 742 58 Příbor  Tel. : 556 725 191 
Email: muzeumpribor@seznam.cz  

https://www.muzeumnj.cz/aktuality/vyhlasujeme-soutezni-projekt-pro-zaky-zakladnich-a-studenty-strednich-skol-vzpominky-na-minulost.html


Vyhledat muzeum


Aktuality

TMA JAK V PYTLI

04. 06. 2024 - 31. 03. 2025
Centrum tradičních technologií (CETRAT Příbor - pobočka Muzea Novojičínska)

O tom, jak se kdysi svítilo… Výstava věnovaná historickým formám svícení a rozdělávání ohně je postavena na muzejních sbírkových předmětech a experimentech Centra tradičních technologií Příbor. Velké množství světla, které nás dnes ve dne v noci obklopuje, nebylo v minulosti vůbec samozřejmostí a světlo a tma představovaly pro naše předky mnohem větší kontrast.  

Přečíst více

DEN S OŽIVLOU HISTORIÍ I.

29. 06. 2024
Centrum tradičních technologií (CETRAT Příbor - pobočka Muzea Novojičínska)

První ročník akce zaměřené na prezentaci fenoménu „oživlé historie“. Coby hlavní hosté vystoupí lovecká družina Jagāri, která ztvárňuje život a boj v 9.–10. století napříč Evropou. První ročník akce zaměřené na prezentaci fenoménu „oživlé historie“. Coby hlavní hosté vystoupí lovecká družina Jagāri, která ztvárňuje život a boj v 9.–10. století napříč Evropou. Vnitřní prostory Centra tradičních technologií Příbor sobota 29. června 2024; 9:00–16:00  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.