Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Hele, kniha...

Galerie Josefa Lieslera

03. 03. 2016 - 03. 04. 2016

Výstava představuje práce studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

Jak vzniká knižní vazba, grafický námět obalu, jednotlivé ilustrace, nebo sazba textu? Že kniha není jen o velkonákladové strojové výrobě, ale že se stále vyučují klasické techniky, kdy studentovi vznikne pod rukama kniha od prvního písmene, po poslední nitku ve vazbě. Práce studentů nabídnou jedinečný pohled do rozmanitých stylů a postupů, k vidění budou autorské knihy nebo prostorové objekty. Nechte se vlákat do světa příběhů, které ožívají nejen na papíře! 
Výstava představuje práce studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Autoři jsou z ateliérů: Kniha a tvarování papíru, Mediální a didaktická ilustrace, Grafika, Komiks a ilustrace pro děti, Grafický design, Vizuální komunikace. Autorské knihy studentů FDULS jsou často oceňovanými díly například v Národní ceně za studentský design, či dalších prestižních soutěžích.
 
Projekt Hele, kniha... vytvořil doc. ak. mal. František Steker z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni a kurátorka galerie Letohrádek v Ostrově MgA. Zdeňka Bílková.
 
 
 
 

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.