Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Petr Dub a Aleš Novák ve Valašském Meziříčí

Galerie Kaple

14. 09. 2022 - 18. 11. 2022

Společná vernisáž výstav Petra Duba v Galerii Kaple a Aleše Nováka v Galerii Sýpka se uskuteční ve středu 14. září 2022 na druhém nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí.

Petr Dub (*1976) v roce 2012 zakončil doktorské studium na FaVU VUT v Brně autorskou publikací s názvem Vybrané postkonceptuální přístupy v současné české malbě. Ve vlastní umělecké tvorbě se věnuje především zkoumání kapacity současné malby, objektu, instalace a jejich vzájemných přesahů v architektuře či ve veřejném prostoru. Autorova diplomová práce s názvem UNFRAMED byla vybrána pro evropskou přehlídku Start Point a cyklus TRANSFORMERS mezi díla finalistů mezinárodní ceny The Sovereign European Art Prize pořádané Královskou nadací v Londýně pod záštitou aukční síně Christie‘s. Autor byl nominován na cenu Essl Art Award Cee a zařazen do cyklu Start Up organizovaného Galerií hlavního města Prahy. Je spoluzakladatelem fotografické platformy Studio Flusser a od roku 2018 vede na pražské Akademii výtvarných umění spolu s Markem Medunou jeden z malířských ateliérů.

Aleš Novák – renesanční muž, malíř, sochař a architekt, který vystudoval UMPRUM v ateliéru socha I pod vedením Kurta Gebauera, Dominika Langa a Edit Jeřábkové a Fakultu architektury TU Liberec. Tato různorodost studijních zkušeností dotváří výjimečnost Alešova uměleckého projevu. Autor při práci vnímá různé aspekty stejného objektu, plátna či prostoru, a vytvářený předmět dokáže koncepčně dotáhnout z více hledisek, než jsou jen hlediska limitovaná oborem, ve kterém daný předmět vzniká. Aleš se dlouhodobě věnuje krajinomalbě a soše. Je pro něj důležitá mimo fyzické a umělecké stránky jeho života i stránka duchovní, která se odráží i v jeho výtvarném projevu. 

 

Výstava Petra Duba v Galerii Kaple nese název Bůh si to žádá a výstava Aleše Nováka v Sýpce A ztichlo celé nebe. Kurátorství obou výstav se zhostila Lenka Sýkorová.

Vernisáž proběhne ve středu 14. září od 18 hodin a samotné výstavy pak potrvají do 18. listopadu. 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.