Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Bedřich Smetana Má vlast

GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

28. 05. 2016 - 29. 05. 2016

Srdečně zveme do Galerie Středočeského kraje na Smetanův cyklus symfonických básní Má vlast na 28. května.

SMETANOVA MÁ VLAST V KUTNÉ HOŘE

Pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery rozezní nádvoří Galerie Středočeského kraje v sobotu 28. května tři symfonické básně z cyklu Má vlast pod taktovkou dirigenta Ondreje Lenárda. Nejprve se posluchačům za zvuků harf představí báseň Vyšehrad, na skladbu volně navazuje báseň Vltava zobrazující tok řeky Vltavy, rej Rusalek i Svatojánské proudy. Trio skladeb uzavírá dynamická báseň Šárka o lásce a pomstě.

Po přestávce budou následovat árie a duety z oper Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka v podání operních sólistů Dany Burešové, Tomáše Černého a Vratislava Kříže.

Začátek prvního ze série představení v GASK je plánován na 19:30 hodin. Vstupenky jsou k prodeji v síti Ticketstream, cena se pohybuje od 300 do 900 Kč. Podrobnější informace naleznete na www.gask.czwww.ticketstream.cz .


Vyhledat muzeum


Aktuality

STAVY MYSLI / ZA OBRAZEM - OBMĚNY A INTERVENCE

27. 03. 2019 - 23. 11. 2020
GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

Již třetí rok běží se stálá expozice GASK „Stavy mysli / Za obrazem“, jedinečně koncipována sbírková prezentace, která v roce 2015 vyhrála prestižní národní cenu Gloria musaealis. Od začátku prosince roku 2017 se expozice představí v zcela aktualizované podobě. Vedle řady obměn sbírkových děl bude expozice obohacena novými dlouhodobými zápůjčkami a nově vybranými aforismy k jednotlivým okruhům. Půjde také o tzv. „intervence“, neboli dílčí průniky tvorby současných umělců, které budou reflektovat konkrétní tematické okruhy jinak, než cestou „klasické“ sochy či závěsného obrazu. Jde například o prostorovou instalaci či elektronická média, tvůrčí prostředky bytostně spjaté s dnešní tvůrčí citlivostí. Expozice „Stavy mysli“ se vyvíjí v úzké spolupráci s Lektorským centrem GASK; v rámci jeho programu „GASK bez bariér“ LC GASK připraví pro inovovanou expozici rozšířený soubor haptických přepisů vystavených obrazů pro slabozraké a nevidomé návštěvníky a také audio průvodce stálou expozicí a jezuitskou kolejí. Mezi současné umělce, kteří svými díly obměnili stávající expozici patří Darina Alster, Martin Janíček, Jolana Havelková, František Kowolowski nebo Jakub Švéda.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.