Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

MUZEJNÍ NOC v GASK 17. 5. 2019

GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

Muzejní noc otevírá „dveře“ galerie návštěvníkům v netradičním čase a s bohatým kulturním programem.

PÁ 17/ 5 2019 MUZEJNÍ NOC 18.00 – 22.30
vstupné zdarma

Muzejní noc otevírá „dveře“ galerie návštěvníkům v netradičním čase a s bohatým kulturním programem.

Kavárna GASK otevřena 18.00 – 22.00 hodin
Výstavy: stálé expozice Stavy mysli / Za obrazem – obměny a intervence
Václav Bláha / Podivné perly pochybnosti

18:00 / Zahájení a představení celého programu
Místo konání: před informačním centremu Chrámu sv. Barbory, po tuto dobu bude průchod do zahrad uzavřen. V případě nepříznivého počasí bude zahájení přesunuto do Vizuálních heren.

18:10 / Módní přehlídka: Oděvní značka SYN V POHYBU 
Pod názvem SYN v pohybu se skrývá módní značka, která navrhuje a vyrábí unikátní sportovní oblečení inspirované pohybem. Značka vznikla proto, aby českému sportu dodala šmrnc a odvahu. Designérka Kristina Synek při navrhování kolekcí klade důraz na kvalitu zpracování a nadčasový design. Současná kolekce s názvem „Balanc“ je funkční, ale zároveň velmi ženská. Designérka si pohrála jak s netradičním geometrickým vzorem, tak i s minimalistickými liniemi. Kolekci využijete nejen pro běhání, jógu či fitness, ale i na běžné nošení či fandění svému oblíbenému sportovnímu týmu. O absolutní komfort, ať už se pohybujete jakkoli náročně, se starají jak kvalitní funkční materiály, tak i ekologicky nezávadné bio materiály. A malý bonus: veškeré produkty jsou vyráběny výhradně v České republice.
Místo konání: před informačním centrem u Chrámu sv. Barbory, po tuto dobu bude průchod do zahrad uzavřen. V případě nepříznivého počasí bude přehlídka přesunuta do Vizuálních heren.

18:30 – 22:00 / Staňte se superhrdinou! aneb
Workshop komiksové tvorby pro děti s Toy_Box

Chcete si alespoň jednou za život vyzkoušet stát se superhrdinou? Jaké to je mít nadpřirozené schopnosti? V průchozí komiksové dílně komiksové autorky a kreslířky Toy_Box máte možnost si to vyzkoušet. Toy_Box vyhrála ocenění za nejlepší komiksovou knihu a nejlepší komiksovou kresbu za svoji autorskou knihu „Moje kniha Vinnetou“. V současné době pracuje na své učebnici komiksu a také jako ilustrátorka. Kromě toho je zkušenou lektorkou různých výtvarných technik, které zprostředkovává jak dětem, tak dospělým. Do galerie GASK se vrací po čtyřech letech s workshopem pro nejmenší. Malé děti prosíme, aby se zúčastnily workshopu v doprovodu rodičů.
Místo konání: ateliér LC, 2. patro jižního křídla

18:30 – 22:00 / Workshop na výrobu placek s motivy ze stálé expozice Stavy mysli / Za obrazem – obměny a intervence
Výtvarná dílna pracující s vybranými motivy z obrazů ze stálé expozice GASK ukáže, jak hravě „recyklovat“ umění.
Místo konání: časová osa, 2. patro jižního křídla

19:00 / Komentovaná prohlídka výstavy Václava Bláhy: Podivné perly pochybnosti s autorem
Místo konání: Galerie IV., 2. patro jižního křídla

19:30 / opakování módní přehlídky: Oděvní značka SYN V POHYBU 
Místo konání: před informačním centrem u Chrámu sv. Barbory, po tuto dobu bude průchod do zahrad uzavřen. V případě nepříznivého počasí bude přehlídka přesunuta do Vizuálních heren.

20:00 / kutnohorská Vilémova kapela
Vilémova kapela se sestává ze čtyř dobrosrdečných hochů. Příliš nemluví, raději za sebe nechávají hovořit činy. Dalo by se tak říci, že se jedná o Vilémovu kapelu činu.
Místo konání: konferenční sál v severním křídle

21:00 / koncert Jananas
Skupina čtyř hudebníků, v čele se zpěvačkou s podmanivým hlasem Janou Infeldouvou. Moderní poetická folková skupina, která ve svých písních propojuje humor ve slovních hříčkách s občas až drsnou ironií, se na hudební scéně pohybuje už deset let. Za tu dobu vydala čtyři desky, poslední v roce 2016 s názvem „To samo!“. Kapela byla dvakrát nominovaná na cenu Anděl. V roce 2010 to byly nominace v kategorii Country a Folk, o šest let později za videoklip k poslednímu albu a stejnojmenné skladbě „To samo!“.
Místo konání: konferenční sál v severním křídle

Muzejní noc se koná pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové a radního Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Karla Horčičky


Vyhledat muzeum


Aktuality

TVÁŘE EXPRESIONISMU (1905–1925)

16. 06. 2019 - 15. 09. 2019
GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

Projekt s názvem „Tváře expresionismu (1905–1925)“ představí díla německých, českých a slovinských expresionistů z českých, slovinských i německých sbírek. Česká veřejnost bude mít poprvé možnost seznámit se s tvorbou slovinských umělců, z nichž převážná část studovala v Praze (např. Božidar Jakac, France a Tone Kralj), ale současně je ovlivnilo i německé prostředí, zejména Drážďany a Mnichov. Pořádá GASK ve spolupráci s Galerií Božidar Jakac v Kostanjevici na Krki ve Slovinsku a pod záštitou Velvyslance Slovinské republiky J. E. Leona Marca.Od osamostatnění Slovinska (1991) je tato první výstavou moderního umění, která se zabývá česko – slovinskými vazbami a přispívá tak k dalšímu mapování středoevropského prostoru. 

Přečíst více

ALEJ SVĚTCŮ

25. 02. 2019 - 08. 02. 2020
GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

V návaznosti na prosincové zahájení nové podoby stálé expozice GASK „Stavy mysli / Za obrazem – Obměny a intervence“ bude slavnostně zahájena další dlouhodobá přehlídka coby aktuální zrcadlení barokní Galerie světců sochaře Františka Bauguta umístěné před jezuitskou kolejí. Projekt „Alej světců“ představí díla současných sochařů, která na zdech vstupní přízemní chodby galerie vytvoří podnětný dialog mezi velkorysými barokními prostory a plastickým projevem dneška. Prvního „ročníku“ Aleje světců se zúčastňují: Mariana Alasseur, Veronika Durová, Pavel Hošek, Monika Immrová, Kryštof Kaplan, Jan Kovářík, Jakub Lipavský, Luděk Míšek, Lucie Píštělková, Kryštof Rybák, Zdeňka  Saletová, Petr Stibral a Benedikt Tolar.

Přečíst více

STAVY MYSLI / ZA OBRAZEM - OBMĚNY A INTERVENCE

27. 03. 2019 - 23. 11. 2020
GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

Již třetí rok běží se stálá expozice GASK „Stavy mysli / Za obrazem“, jedinečně koncipována sbírková prezentace, která v roce 2015 vyhrála prestižní národní cenu Gloria musaealis. Od začátku prosince roku 2017 se expozice představí v zcela aktualizované podobě. Vedle řady obměn sbírkových děl bude expozice obohacena novými dlouhodobými zápůjčkami a nově vybranými aforismy k jednotlivým okruhům. Půjde také o tzv. „intervence“, neboli dílčí průniky tvorby současných umělců, které budou reflektovat konkrétní tematické okruhy jinak, než cestou „klasické“ sochy či závěsného obrazu. Jde například o prostorovou instalaci či elektronická média, tvůrčí prostředky bytostně spjaté s dnešní tvůrčí citlivostí. Expozice „Stavy mysli“ se vyvíjí v úzké spolupráci s Lektorským centrem GASK; v rámci jeho programu „GASK bez bariér“ LC GASK připraví pro inovovanou expozici rozšířený soubor haptických přepisů vystavených obrazů pro slabozraké a nevidomé návštěvníky a také audio průvodce stálou expozicí a jezuitskou kolejí. Mezi současné umělce, kteří svými díly obměnili stávající expozici patří Darina Alster, Martin Janíček, Jolana Havelková, František Kowolowski nebo Jakub Švéda.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.