Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

OBRAZ - SLOVO - PROSTOR / SOBOTNÍ GASK 27. 4. 2019

GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

Přijďte se naladit a načerpat novou energii mezi obrazy a objekty ze stálé expozice GASK Stavy mysli / Za obrazem – obměny a intervence

10.00 JÓGA V GALERIIVE STÁLÉ EXPOZICI STAVY MYSLI / ZA OBRAZEM – OBMĚNY A INTERVENCE NAPĚTÍ A ROVNOVÁHA
JÓGA V NETRADIČNÍM PROSTŘEDÍ -  JAKO STAV MYSLI / PŘED OBRAZEM
Přijďte se naladit a načerpat novou energii mezi obrazy a objekty ze stálé expozice GASK Stavy mysli / Za obrazem – obměny a intervence a pomalu vstřebávat atmosféru uměleckých děl odrážejících stavy napětí a rovnováhy. Napětí i uvolnění v obraze i ásaně. Uvolněte se v pozici bojovníka, ale najděte v ní i napětí tětivy luku. Zaměřte svou pozornost správným směrem a dojděte k uvolnění a rovnováze. Užijte si sílu a napětí, ale i klid v rovnovážných pozicích.
Lektor:Martin Komár / Místo setkání: na pokladně GASK / Cena: 150 Kč / S sebou: podložka, deka / Začátek programu: 10.00 hod. / Kapacita: max. 15 osob, není vhodné pro děti / Délka programu: cca 90 min. / Rezervace: zikmundova@gask.cz nebo 725 607 390

12.00 VERNISÁŽ VÝSTAVY ITALSKÝCH STUDENTŮ “OUT OF THE BOX – TWIN ART FROM LE MARCHE TO CENTRAL BOHEMIA”
Přijďte se podívat na vernisáž výstavy italských studentů z umělecké školy Liceo Artistico Statale „Umberto Preziotti - Osvaldo Licini“ z Ferma, která vznikla na základě inspirace oblastí La Marche a Středočeského kraje i jejich geografickými odlišnostmi.
Místo konání: vizuální herny /Vstupné: zdarma  

13.00 VRSTVI VRSTVY / MEZIGENERAČNÍ PROGRAM PRO RODINY K DÍLU MATTIHO KUJASALA VE STÁLÉ EXPOZICI STAVY MYSLI / ZA OBRAZEM – OBMĚNY A INTERVENCE
Společně se vydáme na průzkum obrazů finského umělce Mattiho Kujasala, které jsou inspirovány severským světlem i polární září. V Mattiho malbách, tvořených ve stylu hard edge painting, nalezneme techniku, barevnost, řád, pohyb i souvislosti se životem „tam na severu“. Matti využívá na plátně vlastní logiku v kombinování čtverců, ale i barev. Pojďte si vytvořit vlastní rodinné osobité dílo, s respektem k tendencím, které do svých obrazů tento umělec vkládá.
Místo setkání:pokladna GASK / Místo konání: časová osa, ateliér, stálá expozice / Vstupné: 60 Kč dítě a rodič zdarma / Délka programu: 120 minut / Rezervace: nejpozději dva dny předem na zikmundova@gask.cz nebo 725 607 390

14.00 KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY VÝSTAV
Pavel Tichoň / NEVĚDOUCÍ NEVĚDĚNÍ (Experimentální prostor), Pavel Trnka a Richard Kočí / SKRZ NASKRZ (Projectroom), CZECHIA NO. 7 (Whitebox)
Místo setkání: pokladna GASK/ Vstupné: zdarma

16:00 KRESLÍŘ A DŘEVORYTEC
Imaginární setkání rakouského kreslíře a spisovatele českého původu Alfreda Kubina (1877-1959) a grafika, malíře, knihaře a spisovatele Josefa Váchala (1884-1969), od jejichž úmrtí letos uplyne šedesát a padesát let. Scénické čtení s hudebním doprovodem připravili Petr Adámek, Martin Kulhánek, Václav Mlčoch a Vít Malota.
Místo konání: barokní lékárna / Vstupné: 20 Kč


Vyhledat muzeum


Aktuality

TVÁŘE EXPRESIONISMU (1905–1925)

16. 06. 2019 - 15. 09. 2019
GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

Projekt s názvem „Tváře expresionismu (1905–1925)“ představí díla německých, českých a slovinských expresionistů z českých, slovinských i německých sbírek. Česká veřejnost bude mít poprvé možnost seznámit se s tvorbou slovinských umělců, z nichž převážná část studovala v Praze (např. Božidar Jakac, France a Tone Kralj), ale současně je ovlivnilo i německé prostředí, zejména Drážďany a Mnichov. Pořádá GASK ve spolupráci s Galerií Božidar Jakac v Kostanjevici na Krki ve Slovinsku a pod záštitou Velvyslance Slovinské republiky J. E. Leona Marca.Od osamostatnění Slovinska (1991) je tato první výstavou moderního umění, která se zabývá česko – slovinskými vazbami a přispívá tak k dalšímu mapování středoevropského prostoru. 

Přečíst více

ALEJ SVĚTCŮ

25. 02. 2019 - 08. 02. 2020
GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

V návaznosti na prosincové zahájení nové podoby stálé expozice GASK „Stavy mysli / Za obrazem – Obměny a intervence“ bude slavnostně zahájena další dlouhodobá přehlídka coby aktuální zrcadlení barokní Galerie světců sochaře Františka Bauguta umístěné před jezuitskou kolejí. Projekt „Alej světců“ představí díla současných sochařů, která na zdech vstupní přízemní chodby galerie vytvoří podnětný dialog mezi velkorysými barokními prostory a plastickým projevem dneška. Prvního „ročníku“ Aleje světců se zúčastňují: Mariana Alasseur, Veronika Durová, Pavel Hošek, Monika Immrová, Kryštof Kaplan, Jan Kovářík, Jakub Lipavský, Luděk Míšek, Lucie Píštělková, Kryštof Rybák, Zdeňka  Saletová, Petr Stibral a Benedikt Tolar.

Přečíst více

STAVY MYSLI / ZA OBRAZEM - OBMĚNY A INTERVENCE

27. 03. 2019 - 23. 11. 2020
GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

Již třetí rok běží se stálá expozice GASK „Stavy mysli / Za obrazem“, jedinečně koncipována sbírková prezentace, která v roce 2015 vyhrála prestižní národní cenu Gloria musaealis. Od začátku prosince roku 2017 se expozice představí v zcela aktualizované podobě. Vedle řady obměn sbírkových děl bude expozice obohacena novými dlouhodobými zápůjčkami a nově vybranými aforismy k jednotlivým okruhům. Půjde také o tzv. „intervence“, neboli dílčí průniky tvorby současných umělců, které budou reflektovat konkrétní tematické okruhy jinak, než cestou „klasické“ sochy či závěsného obrazu. Jde například o prostorovou instalaci či elektronická média, tvůrčí prostředky bytostně spjaté s dnešní tvůrčí citlivostí. Expozice „Stavy mysli“ se vyvíjí v úzké spolupráci s Lektorským centrem GASK; v rámci jeho programu „GASK bez bariér“ LC GASK připraví pro inovovanou expozici rozšířený soubor haptických přepisů vystavených obrazů pro slabozraké a nevidomé návštěvníky a také audio průvodce stálou expozicí a jezuitskou kolejí. Mezi současné umělce, kteří svými díly obměnili stávající expozici patří Darina Alster, Martin Janíček, Jolana Havelková, František Kowolowski nebo Jakub Švéda.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.