Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

VÝSTAVA - Bodo Korsig: Zóna bolesti

GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

BodoKorsig (*1962) je jedním z nejvíce inovativních německých umělců střední generace. Kromě toho, že je specializovaným grafikem, je zároveň tvůrcem prostorových objektů a autorských knih.

Tvorba Boda Korsiga zkoumá hranice filosofie a vědy tím, že se táže po osobní identitě a problematice složení lidské mysli, a po tom, jak je dokážeme uměle ovlivňovat.  Jeho grafiky mají zpravidla tradiční formát, některé jeho dřevořezy však měří přes dva krát tři metry a jsou vytištěné silničním válcem, ne tradičním tiskařským postupem. Výsledek této zdánlivě brutální techniky je paradoxně velmi jemný a tajemný. Stejně jako představované fungování lidského mozku, jsou Korsigova díla čímsi prchavá a nedefinovatelná.

 

TRVÁNÍ VÝSTAVY

  • 28. 6. 2015 - 13. 9. 2015

 

ZDROJ


Vyhledat muzeum


Aktuality

STAVY MYSLI / ZA OBRAZEM - OBMĚNY A INTERVENCE

27. 03. 2019 - 23. 11. 2020
GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

Již třetí rok běží se stálá expozice GASK „Stavy mysli / Za obrazem“, jedinečně koncipována sbírková prezentace, která v roce 2015 vyhrála prestižní národní cenu Gloria musaealis. Od začátku prosince roku 2017 se expozice představí v zcela aktualizované podobě. Vedle řady obměn sbírkových děl bude expozice obohacena novými dlouhodobými zápůjčkami a nově vybranými aforismy k jednotlivým okruhům. Půjde také o tzv. „intervence“, neboli dílčí průniky tvorby současných umělců, které budou reflektovat konkrétní tematické okruhy jinak, než cestou „klasické“ sochy či závěsného obrazu. Jde například o prostorovou instalaci či elektronická média, tvůrčí prostředky bytostně spjaté s dnešní tvůrčí citlivostí. Expozice „Stavy mysli“ se vyvíjí v úzké spolupráci s Lektorským centrem GASK; v rámci jeho programu „GASK bez bariér“ LC GASK připraví pro inovovanou expozici rozšířený soubor haptických přepisů vystavených obrazů pro slabozraké a nevidomé návštěvníky a také audio průvodce stálou expozicí a jezuitskou kolejí. Mezi současné umělce, kteří svými díly obměnili stávající expozici patří Darina Alster, Martin Janíček, Jolana Havelková, František Kowolowski nebo Jakub Švéda.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.