Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

VÝSTAVA - Denisa Nová: A/W 2015

GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

11. 10. 2015 - 28. 02. 2016

Denisa Nová, výrazná osobnost české designové scény, je autorkou senzitivních oděvních kolekcí. Její návrhy šatů přestávají hrát roli pouze ochranného a dekorativního obalu, ale stávají se jakousi druhou kůží podtrhující individualitu svého nositele.

Tato osobitá návrhářka prezentuje ve WHITEBOXU křehkou kolekci A/W 2015, sestávající z restaurovaných a střihově recyklovaných perziánů z let 1920–1970 hledaných a objevených autorkou 31. 1.2015 na bleším trhu Jeu de Balle v Bruselu. Součástí instalace je kolekce šperků, včetně klínů bot s reliéfní výzdobou s názvem „Jsi tím, co si přeješ“. Zlaté části těl nejbližších členů rodiny, manipulovány do různých konstelací, byly vytvořeny pomocí fotogrametrie a 3D skeneru a realizovány pomocí 3D tisku. Vyjadřují intimní křehkost.

 

DOBA TRVÁNÍ VÝSTAVY

11. 10. 2015 - 28. 2. 2015

 

ZDROJ

http://www.gask.cz/cs/vystavy/denisa-nova-aw-2015

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

STAVY MYSLI / ZA OBRAZEM - OBMĚNY A INTERVENCE

27. 03. 2019 - 23. 11. 2020
GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

Již třetí rok běží se stálá expozice GASK „Stavy mysli / Za obrazem“, jedinečně koncipována sbírková prezentace, která v roce 2015 vyhrála prestižní národní cenu Gloria musaealis. Od začátku prosince roku 2017 se expozice představí v zcela aktualizované podobě. Vedle řady obměn sbírkových děl bude expozice obohacena novými dlouhodobými zápůjčkami a nově vybranými aforismy k jednotlivým okruhům. Půjde také o tzv. „intervence“, neboli dílčí průniky tvorby současných umělců, které budou reflektovat konkrétní tematické okruhy jinak, než cestou „klasické“ sochy či závěsného obrazu. Jde například o prostorovou instalaci či elektronická média, tvůrčí prostředky bytostně spjaté s dnešní tvůrčí citlivostí. Expozice „Stavy mysli“ se vyvíjí v úzké spolupráci s Lektorským centrem GASK; v rámci jeho programu „GASK bez bariér“ LC GASK připraví pro inovovanou expozici rozšířený soubor haptických přepisů vystavených obrazů pro slabozraké a nevidomé návštěvníky a také audio průvodce stálou expozicí a jezuitskou kolejí. Mezi současné umělce, kteří svými díly obměnili stávající expozici patří Darina Alster, Martin Janíček, Jolana Havelková, František Kowolowski nebo Jakub Švéda.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.