Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

VÝSTAVA - Pavel Vašíček a Petr Vašíček: Intenzity

GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

11. 10. 2015 - 28. 02. 2016

Výstava malířů – dvojčat Petra a Pavla Vašíčkových přiblíží dvojí pohled umělců, které kromě společných vzpomínek z dětství spojuje i studium klasických malířských technik u prof. Z. Berana na AVU v Praze.

Pavel Vašíček představí své aktuální figurální obrazy vzniklé dílem v Kutné Hoře a dílem na nedávném stipendijním pobytu v Německu. Tematicky se Pavel věnuje současným problémům společnosti, včetně válečných konfliktů, přinášejícím samotu a ztrátu identity a vedoucím k přehodnocování základních lidských hodnot. Po formální stránce se od estetizujících barokních forem posouvá blíže k barevně syrovému impresionistickému uchopení podtrhujícímu existenciální vyznění děl.

Naproti tomu Petr Vašíček vystaví své práce, jež tvoří od roku 2006 ve svém novém domově v belgických Antverpách. Stejně jako u bratra je pro Petra důležitá barva a zachycení nejhlubších emočních vrstev formovaných úzkostí, obavami a pravdami, které s sebou přináší dnešní doba. Petrovy obrazy provází pomalé, urputné hledání finální podoby, často vázané na motivy krajin či přírody. Soustředěná intelektuální korekce svým způsobem připomíná tvorbu mistrů japonské kaligrafie. Dlouhý a intenzivní zrod pláten přímo rezonuje s autorovými životními pocity a vnitřním zápasem a je nejlepším dokladem otevřenosti, s níž se snaží vypořádat s otázkami, jež ho obklopují.

 

 

DOBA TRVÁNÍ VÝSTAVY

11. 10. 2015 . 28. 2. 2015

 

ZDROJ

http://www.gask.cz/cs/vystavy/pavel-vasicek-a-petr-vasicek-intenzity

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.