Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Březnové tematické víkendy pro veřejnost

HistoryPark - archeopark s příběhem (HistoryPark Ledčice)

04. 03. 2017 - 26. 03. 2017

Začátek sezony se blíží! Víkendy budou opět otevřené zejména pro veřejnost a jako v předchozích letech budou vždy tematicky zaměřené. Už teď se můžete podívat, co Vás v měsíci březnu u nás čeká...a naplánovat si návštěvu!

První březnový víkend 4. a 5.3.2017 zahajujeme po zimní přestávce novou sezonu. Jako obvykle pro vás budeme mít otevřeno od 9 do 17 hodin a na programu bude experimentální archeologie - rozdělávání ohně, štípání pazourku nebo vytyčování římského tábora.

V termínu od 11. do 12.3.2017 vás zveme na průzkumnický víkend. Přijeďte si vyzkoušet, co z krajiny dokážete vyčíst bez lopaty a rýče...

Třetí víkend 18. a 19.3.2017 bude zasvěcen pravěkému zemědělství, na programu bude orba, setí, práce s hospodářskými zvířaty či mletí obilí.

Poslední březnový víkend 25. a 26.3.2017 se spolu s vámi chceme věnovat historii textilnictví. Přijeďte se dozvědět o nejstarších nálezech textilu u nás, a současně si vyzkoušet zpracování vlny, výrobu přeslenů či tkalcovských závaží.

Během tematických víkendů si samozřejmě můžete užít náš obvyklý program. Jeho náplň je uvedena na našich webových stránkách a je v průběhu roku doplňována o nové aktivity tak, aby i opakovaná návštěva u nás byla vždy něčím jiná.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.