Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zámek Nelahozeves

Ohodnoťte muzeum

Lobkowicz

Vraťte se s námi zpět v čase a poznejte, jak vypadal život urozené rodiny v 19. století. Nahlédněte do pokojů nádherného zámku Nelahozeves. V dobově zařízených salóncích spatříte mimo jiné umělecká díla Brueghela, Rubense, Veroneseho a dalších.


0,0
Celkový dojem z muzea

Zámek Nelahozeves ze 16. století, jeden z mála dochovaných renesančních zámků v Čechách, leží ve stejnojmenné obci asi 35 km severně od Prahy na levém břehu řeky Vltavy. Pod zámkem se nachází rodný dům světoznámého skladatele Antonína Dvořáka. Dnes je zde umístěno muzeum s významnou částí Lobkowiczkých sbírek. Historické sály, nádvoří a zahrady jsou celoročně využívány jako místo konání soukromých a firemních akcí, vzdělávacích programů a pravidelných festivalů. 

Současná expozice Pohled do šlechtického interiéru byla otevřena v roce 2007. Náznaková instalace, inspirována dobou Ferdinanda Zdeňka, 10. knížete z Lobkowicz (1858–1938), je situována do dvanácti dobově zařízených salonků, které návštěvníka seznamují s životem šlechtické rodiny v Čechách v období konce 19. století. V rámci komentované prohlídky mohou návštěvníci shlédnout knihy z Lobkowiczké knihovny, díla mistrů, jakými byli Veronese, Brueghel, Rubens, Cranach či Panini, vzácný nábytek, neobvyklé lovecké trofeje a unikátní sbírku zbraní.

Areál zámku Nelahozeves nabízí řadu venkovních aktivit a služeb, včetně dětského hřiště, občerstvení s venkovním posezením, procházkových tras zámeckou zahradou.  Cyklisté se mohou v areálu ubytovat, dobít kola a využít dalších služeb nabízených v rámci projektu Cyklisté vítáni.

K ubytování / pronájmu jsou dále k dispozici apartmány na zámku, rekonstruovaná (bývalá) Fara využívaná nejen hostujícími badateli a studentskými skupinami a Marina v těsné blízkosti řeky Vltavy. Výše zmíněné prostory lze využívat také pro volnočasové aktivity, vzdělávací programy, obchodní jednání.

 

Vstupné:

Dospělí: 200 Kč 
Děti (do 12 let) / studenti / senioři: 150 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 460 Kč

Zámek Nelahozeves je otevřen každý den kromě úterý, od 9:00 do 17:00. Prohlídku zámecké expozice je možné absolvovat pouze v doprovodu průvodce. Pro aktuální informace o obsazenosti prohlídek a pro rezervace většího počtu osob prosíme volejte na telefonní číslo 724 557 617

Zaměření: historické

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Zámek Nelahozeves
Nelahozeves 1
277 51 Nelahozeves
GPS: 50.261044633241, 14.301227331161

Telefon:

+420 724 557 617

Oficiální stránky muzea:

https://www.lobkowicz.cz/nelahozeves


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
0,0
Lidé v muzeu
0,0
Služby návštěvníkům
0,0
Doprovodné akce
0,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (0)
0,0
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.