Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Spolek NÁŠ MARTINŮ zve do Poličky na KLAVÍRNÍ RECITÁL PAVLA VORÁČKA

Centrum Bohuslava Martinů (Městské muzeum a galerie Polička)

Nenechte si ujít klavírní recitál pořádaný Spolkem NÁŠ MARTINŮ. Těšte se na vystoupení muzikantské hvězdy, klavíristy Pavla Voráčka.

 

 

Klavírista Pavel Voráček patří mezi špičkové umělce, kteří si oblíbili město Poličku, stejně jako tvorbu zdejšího rodáka Bohuslava Martinů, což lze doložit připomínkou jeho úspěšných koncertů v letech 2016, 2018 a 2019, kdy vystoupil v hudebním sále muzea spolu s flétnistkou Annou Švejdou či dvakrát s houslistou Petrem Macečkem. Další návrat se uskuteční v podobě sólového recitálu.

Koncert se koná ve čtvrtek 16. června 2022 od 18.00 hodin.

Pavel Voráček je absolventem pražského Gymnázia Jana Nerudy a HAMU, doktorát získal na Ostravské univerzitě pod vedením MgA. Ivo Kahánka, Ph. D. Hru na klavír a komorní hudbu studoval i na Birmingham Conservatoire ve Velké Británii. Voráčkovo debutové CD s díly Janáčka, Schumanna a Beethovena vydalo londýnské vydavatelství Sheva Collection v roce 2020. Vedle sólové dráhy se Pavel Voráček intenzivně věnuje spolupráci na písňovém repertoáru s předními českými pěvci, což dokládá CD vydané v roce 2021, na němž doprovází mezzosopranistku Michaelu Zajmi a barytonistu Lukáše Zemana. Kromě studiových CD natáčí i pro Český rozhlas a Českou televizi. Pavel Voráček již devět let působí jako pedagog na Gymnáziu a Hudební škole Hlavního města Prahy.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.