Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Zažít Martinů!

Centrum Bohuslava Martinů (Městské muzeum a galerie Polička)

Zažít Martinů! je bohatý a pestrý program pro všechny věkové kategorie, který je lákavý pro laiky i milovníky klasické hudby a každému dá možnost zažít si hudbu svým způsobem.

Program je bohatý a různorodý. Po celý den bude možné v rámci oživené kostýmované prohlídky vystoupat 192 schodů do rodné světničky Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba, kde návštěvníky přivítají členové rodiny Martinů včetně malého Bohuslava. Hudební herny na radnici nabídnou program plný hudebních ukázek a taneční dílny zaujmou všechny nadšence rytmu, pohybu, milovníky tanečních krůčků, uvolnění a kreativity. Ve volném čase si zájemci mohou užít netradiční vycházku doplněnou aktivními úkoly po místech, kudy Martinů chodil do školy, kde se učil na housle nebo kde trávil volný čas. Celodenní interaktivní projekce na plátně s hudebními motivy bude zejména děti vybízet k aktivnímu zapojení a rozhýbání těla. Kdykoliv během dne si mohou zájemci také zajít do kavárny Palačinka, kde budou mít možnost dát si k výborné kávě moučníky připravené podle rodinných receptů skladatelovy sestry Marie Martinů.

V pozdním odpoledni proběhne koncert „Hudby vážné nevážně“ určený přednostně dětem. Rodiče nemusí mít strach sem vzít své neposedy, třeba se podaří u nich vzbudit kulturní nadšení. A celodenní akce bude zakončena slavnostním koncertem v nově obnoveném sále barokní radnice.

Zažít Martinů! můžete v sobotu 26. srpna 2023.

Akce se koná za každého počasí. Více informací na www.cbmpolicka.cz

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.