Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Májový den uměleckých řemesel a divadla v Mariánské Týnici

Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Doprovodná akce muzea s celodenním programem, vystoupení šermířů, kejklířů, tanečnic a divadlo pro děti. Součástí je též tradiční jarmark s různorodou řemeslnou výrobou. Občerstvení zajištěno.

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici pořádá v sobotu 19. května 2018 od 10. 00 hodin již 16. ročník Májového dne uměleckých řemesel a divadla. Tato akce se odehrává v areálu bývalého kláštera. Pro návštěvníky je připraven program pro všechny věkové kategorie. Uvidíte zde folklórní soubor TřemCha z Třemošné, taneční a šermířská vystoupení skupiny Srdcové eso a Honesta,  zavítá k nám kejklíř Lukáš se svými ukázkami a žonglérskou školou pro malé i velké, k poslechu zahraje skupina Verbež. Lukostřelbu zajišťuje spolek LuKos Manětín. V ambitu vystoupí pěvecký sbor při ZUŠ Kralovice a Nána divadlo s Myší pohádkou. Pro děti je připravena tvůrčí dílna ve spolupráci s DDM Kralovice. Součástí je též jarmark. Občerstvení zajištěno. Vstupné: dospělí 80,- Kč; děti 6-15 let 40,- Kč; děti do 6 let zdarma. Výše vstupného je včetně vstupu do muzea.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Jak se dělá zázrak

30. 01. 2024 - 07. 04. 2024
Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Slavnostní zahájení výstavy "Jak se dělá zázrak / výtvarná díla z plenéru Tvůrčí skupiny P 89 pro záchranu kostela sv. Jiří v Kostelci nade Mží" se koná 30. 1. 2024 od 17:00 v refektáři muzea. V průběhu vernisáže vystoupí sbor Arnicor z Třemošné. „Jak se dělá zázrak“ je název výstavy obrazů, které vznikly na podporu záchrany chátrajícího kostela sv. Jiří v loňském roce v rámci tvůrčí dílny v obci Kostelec nad řekou Mží. Původně gotický kostel byl zcela přestavěný ve stylu barokní gotiky během let působení plaského opata Celestyna Stoye (1741–1744), brány v ohradní zdi byly připojeny až roku 1749 za opata Silvestra Hetzera. V současné době kulturní památka znatelně chátrá. Tvůrčí skupina P 89 Plzeň si dala za cíl povzbudit vytvořenými díly větší pozornost širší odborné i laické veřejnosti a následně iniciovat vytouženou obnovu nepřehlédnutelné stavby. Úvodní slovo k projektu během zahájení výstavy pronese 30. ledna 2024 v 17 hodin jednatelka Tvůrčí skupiny P 89 Plzeň Tamara Salcmanová, v kulturním programu vystoupí smíšený pěvecký sbor Arnicor z Třemošné pod vedením sbormistryně Jarmily Žižkové. Vystavujícími je Milan Ďuriš, Pavel Falátek, Václav Fiala, Alice Kopečková, Václav Fencl Losenický, Květa Monhartová, Jiří Poslední, Naděžda Potůčková, Tamara Salcmanová, Miroslav Š. Tázler, Helena Vendová a hosté: Soňa Brabencová a Petr Kutek ml. Výstava potrvá v refektáři Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici do 7. dubna 2024. Plakát ke stažení ZDE.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.