Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Májový den uměleckých řemesel a divadla v Mariánské Týnici

Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Doprovodná akce muzea s celodenním programem, vystoupení šermířů, kejklířů, tanečnic a divadlo pro děti. Součástí je též tradiční jarmark s různorodou řemeslnou výrobou. Občerstvení zajištěno.

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici pořádá v sobotu 19. května 2018 od 10. 00 hodin již 16. ročník Májového dne uměleckých řemesel a divadla. Tato akce se odehrává v areálu bývalého kláštera. Pro návštěvníky je připraven program pro všechny věkové kategorie. Uvidíte zde folklórní soubor TřemCha z Třemošné, taneční a šermířská vystoupení skupiny Srdcové eso a Honesta,  zavítá k nám kejklíř Lukáš se svými ukázkami a žonglérskou školou pro malé i velké, k poslechu zahraje skupina Verbež. Lukostřelbu zajišťuje spolek LuKos Manětín. V ambitu vystoupí pěvecký sbor při ZUŠ Kralovice a Nána divadlo s Myší pohádkou. Pro děti je připravena tvůrčí dílna ve spolupráci s DDM Kralovice. Součástí je též jarmark. Občerstvení zajištěno. Vstupné: dospělí 80,- Kč; děti 6-15 let 40,- Kč; děti do 6 let zdarma. Výše vstupného je včetně vstupu do muzea.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Richard Homola: Plaská barokní krajina / fotografie

26. 04. 2024 - 23. 06. 2024
Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici zve na slavnostní zahájení výstavy Richard Homola: Plaská barokní krajina / fotografie, které se koná 26. 4. 2024 od 17:00 v malé výstavní síni Hospitium. Výstava bude k vidění do 23. 6. 2024. Výstava fotografií Richarda Homoly představí jedinečnou atmosféru barokních staveb zasazených v plaské krajině. Černobílé fotografie vzniklé prostřednictvím velkoformátového přístroje na negativ 18 x 24 cm umocňují ojedinělost vybraných památek severního Plzeňska prostřednictvím světelné nálady míst i podmanivými krajinnými celky. Web akce: ZDE.  

Přečíst více

Vladivoj Havlíček. Retrospektiva / obrazy a kresby

09. 04. 2024 - 02. 06. 2024
Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici zve na zahájení výstavy Vladivoj Havlíček - Retrospektiva / obrazy a kresby, které se koná 9. 4. 2024 od 17:00 v refektáři. V kulturním programu vystoupí interpreti ZUŠ Kralovice. Výtvarné vzdělání získal soukromým studiem ve výtvarných kurzech vynikajícího plzeňského malíře a pedagoga Jiřího Patery. Ten kultivoval smysl pro harmonickou traktaci obrazové plochy, měl silný vliv na další tvorbu, která byla zaměřena především na malbu a kresbu. V 80. letech převažovala figurální tématika s patrným existenciálním podtextem, v následujících letech tvorba směřuje k soustředěnému projevu, který pracuje s jemně tónovanými vrstvenými plochami, tematizujícími princip neohraničených pravidelných struktur univerzálního řádu. Samostatně vystavuje od počátku 80. let – Plzeň, Plasy, Beroun, Cheb, Praha. V 90. letech otevřel v Plzni soukromou galerii Trigon Gallery, zaměřenou na tvorbu českých autorů od r. 1990 do současnosti. Výstava potrvá do 2. 6. 2024. Web akce ZDE.  

Přečíst více

Audience


Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Představení jednoaktové hry Václava Havla Audience v podání členů Divadelního souboru Tyl Čistá se koná 30. 4. 2024 od 17:00 v Muzeu a galerii severního Plzeňska v Mariánské Týnici. V lockdownu nacvičili a hrají: Ferdinand Vaněk - Vladimír Vácha Sládek - Daniel Váhala Hudba: Svatováclavský chorál (Thema a improvizace) Šimon Váhala varhany v kostele sv. Václava Čistá Vstupné dobrovolné. Web akce ZDE.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.