Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Májový den uměleckých řemesel a divadla v Mariánské Týnici

Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Doprovodná akce muzea s celodenním programem, vystoupení šermířů, kejklířů, tanečnic a divadlo pro děti. Součástí je též tradiční jarmark s různorodou řemeslnou výrobou. Občerstvení zajištěno.

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici pořádá v sobotu 19. května 2018 od 10. 00 hodin již 16. ročník Májového dne uměleckých řemesel a divadla. Tato akce se odehrává v areálu bývalého kláštera. Pro návštěvníky je připraven program pro všechny věkové kategorie. Uvidíte zde folklórní soubor TřemCha z Třemošné, taneční a šermířská vystoupení skupiny Srdcové eso a Honesta,  zavítá k nám kejklíř Lukáš se svými ukázkami a žonglérskou školou pro malé i velké, k poslechu zahraje skupina Verbež. Lukostřelbu zajišťuje spolek LuKos Manětín. V ambitu vystoupí pěvecký sbor při ZUŠ Kralovice a Nána divadlo s Myší pohádkou. Pro děti je připravena tvůrčí dílna ve spolupráci s DDM Kralovice. Součástí je též jarmark. Občerstvení zajištěno. Vstupné: dospělí 80,- Kč; děti 6-15 let 40,- Kč; děti do 6 let zdarma. Výše vstupného je včetně vstupu do muzea.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Noc v muzeu - Zlom vaz! aneb ochotníci na scénu!

30. 09. 2022 - 01. 10. 2022
Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici ve spolupráci s divadelním spolkem Tyl z Čisté připravují noční prohlídky, které se tradičně konají po dva večery, tentokrát 30. 9. a 1. 10. 2022. Tématem budou divadelní spolky, které na severním Plzeňsku hrají a baví své diváky již téměř dvě staletí. Jednotlivé divadelní vstupy se odehrávají v expozici muzea, která se pro tyto večery stane divadelním jevištěm. Rezervace přijímáme od 14. 9. 2022 na tel.: 373 396 410 (Út-Ne 9-17 hodin). Plakát ke stažení ZDE.

Přečíst více

Komentovaná prohlídka výstavy Tajemství úrody


Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici zve na komentovanou prohlídku výstavy Tajemství úrody, která se koná 7. října 2022 od 17 hodin. Výstava je připomínkou významu zemědělství, půdy a pěstování plodin, které představují přes mnohé technické vynálezy a digitální svět jediný zdroj lidské obživy, a tedy i lidské existence. Hlavní osu výstavy tvoří stroje, pomůcky i jednoduché nářadí, které ke sklizni sloužily. Fotografie a další obrazová dokumentace odkazují k vybranému tématu v druhé polovině 19. a celého 20. století tak, jak jej na Kralovicku, ale i v dalších oblastech regionu zachycují muzejní sbírky. Zemědělské stroje vystavené v arboretu jsou rovněž součástí výstavy. Komentovaná prohlídka je zdarma (první pátek v měsíci).

Přečíst více

Přednáška Církevní řády a jejich podíl na výzdobě Karlova mostu v Praze


Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici a Státní oblastní archiv zvou 10. 10. 2022 od 17 hodin na tematickou přednášku V. ročníku cyklu Za poznáním baroka - Církevní řády a jejich podíl na výzdobě Karlova mostu v Praze. Přednášku povede PhDr. Petra Oulíková, Ph.D. (Ústav dějin křesťanského umění, KTF UK, Praha). Místo konání: Státní okresní archiv Plzeň-sever se sídlem v Plasích Stará cesta 558, 331 01 Plasy Další přednášky: Dvanáct ústřic a tři želvy: Aristokratická strava v 1. polovině 18. století doc. PhDr. Martin Franc, Ph.D. (Masarykův ústav a Archiv AV ČR, Praha) Středa 19. října 2022 Příběh Chrudimského Krista aneb zázračný obraz v pavučině barokní legendistiky doc. Mgr. Pavel Panoch, Ph.D. (Ústav historických věd, FF Univerzita Pardubice) Středa 2. listopadu 2022   Baroko v zahradním umění I. Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D. (Metodické centrum zahradní kultury, Národní památkový ústav územní odborné pracoviště v Kroměříži) Pondělí 14. listopadu 2022 Plakát ke stažení ZDE.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.