Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Noc v muzeu - Zlom vaz! aneb ochotníci na scénu!

Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

30. 09. 2022 - 01. 10. 2022

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici ve spolupráci s divadelním spolkem Tyl z Čisté připravují noční prohlídky, které se tradičně konají po dva večery, tentokrát 30. 9. a 1. 10. 2022.

Tématem budou divadelní spolky, které na severním Plzeňsku hrají a baví své diváky již téměř dvě staletí. Jednotlivé divadelní vstupy se odehrávají v expozici muzea, která se pro tyto večery stane divadelním jevištěm.

Rezervace přijímáme od 14. 9. 2022 na tel.: 373 396 410 (Út-Ne 9-17 hodin).
Plakát ke stažení ZDE.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Komentovaná prohlídka výstavy Tradice folkloru na severním Plzeňsku


Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Komentovaná prohlídka výstavy Tradice folkloru na severním Plzeňsku se koná 23. září 2023 od 16 hodin v refektáři. V rámci komentované prohlídky budou prezentovány jak folklorní soubory působící na severním Plzeňsku, tak kroje, fotografie a získaná ocenění souborů. Více k výstavě ZDE.

Přečíst více

Tradice folkloru na severním Plzeňsku

06. 09. 2023 - 04. 11. 2023
Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici zve na zahájení výstavy Tradice folkloru na severním Plzeňsku, které se koná 6. 9. 2023 od 18 hodin v refektáři. Vernisáž hudebně tematicky doprovodí folklorní soubor Úsměv z Horní Břízy. Lidová kultura a folklor si i na severním Plzeňsku dokázaly vždy získat řadu nadšených příznivců. První národopisná výstava byla v Kralovicích uspořádána už v roce 1894 jako příprava na velkou Národopisnou výstavu českoslovanskou, konanou v Praze o rok později. Zájem o lidovou hudbu a tanec v první polovině 20. století našel podporu pod ochrannými křídly Sokola, v dalších desetiletích se rozvinul do početné řady folklorních souborů, zaštítěných podnikovými organizacemi regionu. Výstava představí okamžiky jak zasuté historie, tak stále trvající tradice. Připomene rovněž 65 let od založení souboru Úsměv z Horní Břízy, 50 leté výročí Máje (nyní z Blatnice) a další stále aktivní soubory z Chrástu a  Plachtína, se kterými se můžeme setkat na vystoupeních nejen v rámci našeho regionu, ale i na dalších místech. Prezentovány budou i již zaniklé soubory: kralovický lidový a další působící při STS Kralovice, chříčský, manětínský a Úsměváček z Třemošné. Součástí výstavy budou kroje, fotografie a získaná ocenění. Výstava potrvá do 4. 11. 2023. Web akce ZDE.

Přečíst více

Noc v muzeu - Střípky ze života Santiniho

22. 09. 2023 - 23. 09. 2023
Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici zve na tradiční Noční prohlídky s podtitulem Střípky ze života Santiniho. Expozice muzea v Mariánské Týnici se po dva večery promění v divadelní scénu, na které se odehraje poutavý životní příběh předního barokního architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichla. Těšit se můžete na výkony herců divadelního souboru Tyl z Čisté. Na jednotlivá představení je nutná rezervace na telefonním čísle 373 396 410 - rezervace bude spuštěna v průběhu měsíce září.  Web akce ZDE.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.