Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Přednáška Církevní řády a jejich podíl na výzdobě Karlova mostu v Praze

Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici a Státní oblastní archiv zvou 10. 10. 2022 od 17 hodin na tematickou přednášku V. ročníku cyklu Za poznáním baroka - Církevní řády a jejich podíl na výzdobě Karlova mostu v Praze.

Přednášku povede PhDr. Petra Oulíková, Ph.D.
(Ústav dějin křesťanského umění, KTF UK, Praha).

Místo konání:
Státní okresní archiv Plzeň-sever se sídlem v Plasích
Stará cesta 558, 331 01 Plasy


Další přednášky:
Dvanáct ústřic a tři želvy: Aristokratická strava v 1. polovině 18. století
doc. PhDr. Martin Franc, Ph.D.
(Masarykův ústav a Archiv AV ČR, Praha)

Středa 19. října 2022

Příběh Chrudimského Krista aneb zázračný obraz v pavučině barokní legendistiky
doc. Mgr. Pavel Panoch, Ph.D.
(Ústav historických věd, FF Univerzita Pardubice)

Středa 2. listopadu 2022

 

Baroko v zahradním umění I.
Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D.
(Metodické centrum zahradní kultury, Národní památkový ústav územní odborné pracoviště v Kroměříži)

Pondělí 14. listopadu 2022

Plakát ke stažení ZDE.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Noc v muzeu - Zlom vaz! aneb ochotníci na scénu!

30. 09. 2022 - 01. 10. 2022
Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici ve spolupráci s divadelním spolkem Tyl z Čisté připravují noční prohlídky, které se tradičně konají po dva večery, tentokrát 30. 9. a 1. 10. 2022. Tématem budou divadelní spolky, které na severním Plzeňsku hrají a baví své diváky již téměř dvě staletí. Jednotlivé divadelní vstupy se odehrávají v expozici muzea, která se pro tyto večery stane divadelním jevištěm. Rezervace přijímáme od 14. 9. 2022 na tel.: 373 396 410 (Út-Ne 9-17 hodin). Plakát ke stažení ZDE.

Přečíst více

Komentovaná prohlídka výstavy Tajemství úrody


Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici zve na komentovanou prohlídku výstavy Tajemství úrody, která se koná 7. října 2022 od 17 hodin. Výstava je připomínkou významu zemědělství, půdy a pěstování plodin, které představují přes mnohé technické vynálezy a digitální svět jediný zdroj lidské obživy, a tedy i lidské existence. Hlavní osu výstavy tvoří stroje, pomůcky i jednoduché nářadí, které ke sklizni sloužily. Fotografie a další obrazová dokumentace odkazují k vybranému tématu v druhé polovině 19. a celého 20. století tak, jak jej na Kralovicku, ale i v dalších oblastech regionu zachycují muzejní sbírky. Zemědělské stroje vystavené v arboretu jsou rovněž součástí výstavy. Komentovaná prohlídka je zdarma (první pátek v měsíci).

Přečíst více

Přednáška Církevní řády a jejich podíl na výzdobě Karlova mostu v Praze


Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici a Státní oblastní archiv zvou 10. 10. 2022 od 17 hodin na tematickou přednášku V. ročníku cyklu Za poznáním baroka - Církevní řády a jejich podíl na výzdobě Karlova mostu v Praze. Přednášku povede PhDr. Petra Oulíková, Ph.D. (Ústav dějin křesťanského umění, KTF UK, Praha). Místo konání: Státní okresní archiv Plzeň-sever se sídlem v Plasích Stará cesta 558, 331 01 Plasy Další přednášky: Dvanáct ústřic a tři želvy: Aristokratická strava v 1. polovině 18. století doc. PhDr. Martin Franc, Ph.D. (Masarykův ústav a Archiv AV ČR, Praha) Středa 19. října 2022 Příběh Chrudimského Krista aneb zázračný obraz v pavučině barokní legendistiky doc. Mgr. Pavel Panoch, Ph.D. (Ústav historických věd, FF Univerzita Pardubice) Středa 2. listopadu 2022   Baroko v zahradním umění I. Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D. (Metodické centrum zahradní kultury, Národní památkový ústav územní odborné pracoviště v Kroměříži) Pondělí 14. listopadu 2022 Plakát ke stažení ZDE.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.