Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Za poznáním baroka

Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici / Centrum baroka a Státní oblastní archiv Plzeň/ SOkA Plzeň-sever, Plasy pořádají IV. ročník tematických přednášek/ podzim 2021 ZA POZNÁNÍM BAROKA.

Přednáška „Portrait historié“ a šlechtická reprezentace v českých zemích – O podobiznách v alegorizujících kostýmech v 17. a 18. století, kterou povede PhDr. Martina Jandlová Sošková, Ph.D. – Národní galerie Praha, se koná 15. listopadu 2021 od 17 hodin v Státním okresním archivu Plzeň-sever se sídlem v Plasích (Stará cesta 558, 331 01 Plasy).


Vyhledat muzeum


Aktuality

Vlastivědná procházka do Ondřejova a jeho okolí


Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici Vás zve 23. října 2021 od 13 hodin na vlastivědnou procházku do Ondřejova a jeho okolí. Místo srazu a možnost parkování bude u turistické ubytovny pod Ondřejovem. Procházku povedou Mgr. et Mgr. Pavel Beneš & Mgr. Jiří Kříž, kteří účastníky seznámí s vývojem historie cisterciácké krajiny v oblasti bývalého Mladotického rybníka, řeky Střely, Mladotického potoka s Podhrázským mlýnem a železniční trati. Součástí prohlídky bude rovněž prohlídka podzemního vojenského bunkru pod Ondřejovem, která je možná od 12 do 13 hodin nebo na závěr celé trasy od cca 16.30 do 17.30 hodin. S sebou vlastní svítilnu, vhodnou turistickou obuv a případně helmu. Délka pěší trasy je cca 5 km. Rezervace prohlídky je nutná na tel. čísle 373 396 410 od úterý do neděle v čase 9-17 hodin. Více informací k akcím muzea ZDE.

Přečíst více

Svatá Ludmila a její kult v době baroka


Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici / Centrum baroka a Státní oblastní archiv Plzeň/ SOkA Plzeň-sever, Plasy pořádají IV. ročník tematických přednášek/ podzim 2021 ZA POZNÁNÍM BAROKA. Přednáška „Svatá Ludmila a její kult v době baroka“, kterou povede prof. Ing. PhDr. Jan Royt, Ph.D., DrSc. – Ústav pro dějiny umění FF UK, Ústav dějin křesťanského umění KTF UK, se koná 8. listopadu 2021 od 17 hodin v Státním okresním archivu Plzeň-sever se sídlem v Plasích (Stará cesta 558, 331 01 Plasy).

Přečíst více

Za poznáním baroka


Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici / Centrum baroka a Státní oblastní archiv Plzeň/ SOkA Plzeň-sever, Plasy pořádají IV. ročník tematických přednášek/ podzim 2021 ZA POZNÁNÍM BAROKA. Přednáška „Portrait historié“ a šlechtická reprezentace v českých zemích – O podobiznách v alegorizujících kostýmech v 17. a 18. století, kterou povede PhDr. Martina Jandlová Sošková, Ph.D. – Národní galerie Praha, se koná 15. listopadu 2021 od 17 hodin v Státním okresním archivu Plzeň-sever se sídlem v Plasích (Stará cesta 558, 331 01 Plasy).

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.