Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Zmizelá krajina?

Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici Vás srdečně zve na vlastivědnou procházku „Zmizelá krajina?“ do přírodní rezervace Krašov dne 13. 10. 2019 od 13 hodin.

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici Vás srdečně zve na vlastivědnou procházku „Zmizelá krajina?“ do přírodní rezervace Krašov dne 13. 10. 2019 od 13 hodin. Sraz bude u bývalého hospodářského dvora Rohy (Bohy čp. 17). Rezervace na procházku je nutná! Rezervujte se Út – Ne od 9 – 17 hodin na tel.: 373 396 410. Délka pěší trasy je přibližně 7 km, doporučujeme vhodnou turistickou obuv. Součástí návštěvy lokality bude zastavení s výkladem u hospodářského dvora Rohy, následovat bude prohlídka s výkladem hradu a zámku Krašov a dochovaných pozůstatků předhradí hradu Krašova. Procházka je součástí Mezinárodního dne archeologie a doprovodným programem výstavy STOLETÉ PROMĚNY KRALOVICKA pořádané v Muzeu a galerii severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o. Procházka je zdarma.

Vyhledat muzeum


Aktuality

Třicetiletí proměny Mariánské Týnice

01. 10. 2019 - 08. 11. 2019
Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Výstava přibližuje stavební rekonstrukci významné historické dominanty severního Plzeňska, započatou na začátku 90. let 20. století. Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici Vás zve na zahájení výstavy TŘICETILETÍ PROMĚNY MARIÁNSKÉ TÝNICE. Vernisáž se koná 1. 10. 2019 od 17 hodin v refektáři muzea. Výstava přibližuje stavební rekonstrukci významné historické dominanty severního Plzeňska, započatou na začátku 90. let 20. století. Samotná výstava potrvá do 8. listopadu 2019.

Přečíst více

Dějiny knižní kultury s přihlédnutím k baroku


Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Přednáška pod názvem „Dějiny knižní kultury s přihlédnutím k baroku“ se koná ve středu 23. 10. 2019 od 17 hodin. Povede ji PhDr. Marie Hálová. Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici a Státní okresní archiv v Plasích Vás zve na podzimní přednáškový cyklus Za poznáním baroka, který obsahuje odborné přednášky na témata barokního umění a kultury. Přednášky se konají v přednáškovém sále Státního okresního archivu Plzeň-sever, se sídlem v Plasích (Stará cesta 558). Přednáška pod názvem „Dějiny knižní kultury s přihlédnutím k baroku“ se koná ve středu 23. 10. 2019 od 17 hodin. Povede ji PhDr. Marie Hálová (specialista na historické knihovní fondy; Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje, Plzeň).

Přečíst více

Třicet let obnovy barokní památky: Mariánská Týnice 1989-2019


Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Přednášku „Třicet let obnovy barokní památky: Mariánská Týnice 1989-2019“ povede ji PhDr. Irena Bukačová (historička umění, ředitelka muzea; Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.). Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici a Státní okresní archiv v Plasích Vás zve na podzimní přednáškový cyklus Za poznáním baroka, který obsahuje odborné přednášky na témata barokního umění a kultury. Přednášky se konají v přednáškovém sále Státního okresního archivu Plzeň-sever, se sídlem v Plasích (Stará cesta 558). Přednáška pod názvem „Třicet let obnovy barokní památky: Mariánská Týnice 1989-2019“ se koná ve středu 30. 10. 2019 od 17 hodin. Povede ji PhDr. Irena Bukačová (historička umění, ředitelka muzea; Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.).

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.