Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

BARBORA volá Londýn: Paraskupina ANTIMONY

Muzeum československých legií

Přednáška o paradesantní skupině ANTIMONY, od jejíž likvidace uplyne v lednu 2023 již 80 let.

Ve stejný den, kdy bylo v Mauthausenu zavražděno 262 vlastenců, jež poskytli pomoc parašutistům během příprav atentátu na zastupujícího říšského protektora, byla do Protektorátu Čechy a Morava vysazena tříčlenná skupina ANTIMONY. Jejím úkolem bylo obnovit rádiové spojení a zjistit, v jakém stavu se nachází český domácí odboj po heydrichiádě. Předmětem přednášky bude příprava, průběh a tragické zakončení operace tzv. druhé vlny západních výsadků.

Přednáší Petr Tolar

 

https://www.facebook.com/events/4198449356945702

Vstupné zdarma, kapacita sálu omezena - rezervaci míst lze provést osobně na recepci muzea, na telefonu 734 315 642 či na e-mailu muzeum@csol.cz. 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Zdravotnice v čs. vojenských jednotkách v SSSR


Muzeum československých legií

Přednáška o čs. vojenských zdravotnicích u zahraniční armády na východní frontě. Neexistuje pro ženy více typická specializace než zdravotnice. V čs. jednotkách tomu nebylo jinak: našli bychom jak sanitářky/sběračky raněných, tak chirurgické sestry a ošetřovatelky na pooperačním. V bojích u Sokolova ženy zastávaly pouze onu nejnebezpečnější úlohu, a sice sanitářku/sběračku raněných. Po příchodu většího počtu mužů vidíme tendenci ženy stahovat dále od fronty. Přednáší Roman Štér. www.facebook.com/events/761775739267374/ Vstupné zdarma, kapacita sálu omezena - rezervaci míst lze provést osobně na recepci muzea, na telefonu 734 315 642 či na e-mailu muzeum@csol.cz.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.