Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Českoslovenští legionáři v USA: další možnosti výzkumu

Muzeum československých legií

Přednáška o možnostech bádání v archivech ve Spojených státech amerických k tématu československých legií.

Historik Martin Nekola se dlouhodobě věnuje problematice krajanů v USA a během četných výzkumných cest nalezl v lokálních archivech a knihovnách řadu zajímavých pramenů, souvisejících s československými legionáři. Přednáška představí nové perspektivy výzkumu na toto téma, připomene významné osobnosti, organizace, tiskoviny a rozvoj legionářského hnutí v zámoří po první světové válce.
Přednáší Martin Nekola.

https://www.facebook.com/events/728497332255164/

Vstupné zdarma, kapacita sálu omezena - rezervaci míst lze provést osobně na recepci muzea, na telefonu 734 315 642 či na e-mailu muzeum@csol.cz.
 

Vyhledat muzeum


Aktuality

Komentovaná projekce filmu "Ztraceni v Mnichově" (2015)


Muzeum československých legií

Komentovaná projekce českého komediálního filmu režiséra Petra Zelenky. Komentovaná projekce českého komediálního filmu Petra Zelenky o hledání pravdy, mnichovském komplexu a jeho konstrukci. Děj filmu sleduje diplomatickou krizi vyvolanou jedním z posledních žíjících pamětníků podpisu Mnichovské dohody - devadesátiletým Sirem P, papouškem Edouarda Daladiera. Komentuje Vlastimil Křišťan. https://www.facebook.com/events/826485259097410/ Vstupné zdarma, kapacita sálu omezena - rezervaci míst lze provést osobně na recepci muzea, na telefonu 734 315 642 či na e-mailu muzeum@csol.cz.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.