Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Digitální hry a (Velká) válka

Muzeum československých legií

Přednáška o zobrazování 1. světové války v digitálních hrách.

Středa 1. 2. 2023, 18:00, Muzeum československých legií
 
Digitální hry se staly neodmyslitelnou součástí naší kultury a obdobně jako u filmu silně ovlivňují představy společnosti o dějinách. Přednáška v úvodu nastíní, jakými způsoby toto formování probíhá a podíváme se na typické i méně běžné hry o Velké válce z minulosti i současnosti.
Přednáší Michal Cáp a Vlastimil Křišťan.

https://www.facebook.com/events/1171842826810220

Vstupné zdarma, kapacita sálu omezena - rezervaci míst lze provést osobně na recepci muzea, na telefonu 734 315 642 či na e-mailu muzeum@csol.cz.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Zdravotnice v čs. vojenských jednotkách v SSSR


Muzeum československých legií

Přednáška o čs. vojenských zdravotnicích u zahraniční armády na východní frontě. Neexistuje pro ženy více typická specializace než zdravotnice. V čs. jednotkách tomu nebylo jinak: našli bychom jak sanitářky/sběračky raněných, tak chirurgické sestry a ošetřovatelky na pooperačním. V bojích u Sokolova ženy zastávaly pouze onu nejnebezpečnější úlohu, a sice sanitářku/sběračku raněných. Po příchodu většího počtu mužů vidíme tendenci ženy stahovat dále od fronty. Přednáší Roman Štér. www.facebook.com/events/761775739267374/ Vstupné zdarma, kapacita sálu omezena - rezervaci míst lze provést osobně na recepci muzea, na telefonu 734 315 642 či na e-mailu muzeum@csol.cz.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.