Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Komentovaná projekce filmu "Battle of Britain" (1969)

Muzeum československých legií

Komentovaná projekce britského válečného filmu režiséra Guye Hamiltona.

Komentovaná projekce britského válečného filmu režiséra Guye Hamiltona. Úvodní slovo stručně pojedná o vzniku snímku a hlavně o jeho vlivu na "leteckou archeologii", tedy "kopání válečných letadel". A to nejen v Británii ale i Evropě v 60. až 90. letech 20. století.
Komentuje Michal Rak

www.facebook.com/events/5899056370199838

Vstupné zdarma, kapacita sálu omezena - rezervaci míst lze provést osobně na recepci muzea, na telefonu 734 315 642 či na e-mailu muzeum@csol.cz.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Zdravotnice v čs. vojenských jednotkách v SSSR


Muzeum československých legií

Přednáška o čs. vojenských zdravotnicích u zahraniční armády na východní frontě. Neexistuje pro ženy více typická specializace než zdravotnice. V čs. jednotkách tomu nebylo jinak: našli bychom jak sanitářky/sběračky raněných, tak chirurgické sestry a ošetřovatelky na pooperačním. V bojích u Sokolova ženy zastávaly pouze onu nejnebezpečnější úlohu, a sice sanitářku/sběračku raněných. Po příchodu většího počtu mužů vidíme tendenci ženy stahovat dále od fronty. Přednáší Roman Štér. www.facebook.com/events/761775739267374/ Vstupné zdarma, kapacita sálu omezena - rezervaci míst lze provést osobně na recepci muzea, na telefonu 734 315 642 či na e-mailu muzeum@csol.cz.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.