Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Komentovaná projekce filmu "Zbraně pro Prahu" (1974)

Muzeum československých legií

Komentovaná projekce československého válečného filmu režiséra Ivo Tomana.

Komentovaná projekce československého válečného filmu režiséra Ivo Tomana. Přednáška bude obsahovat základní informace o ozbrojených vlacích, které se na konci 2. světové války pohybovaly po české železnici. V základních rysech popíše použití vlaků českými povstalci a přinese i některé podrobností o natáčení filmu, včetně chyb a veselé příhody.
Komentuje Milan Kopecký.

www.facebook.com/events/1376440869558174/

Vstupné zdarma, kapacita sálu omezena - rezervaci míst lze provést osobně na recepci muzea, na telefonu 734 315 642 či na e-mailu muzeum@csol.cz.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Zdravotnice v čs. vojenských jednotkách v SSSR


Muzeum československých legií

Přednáška o čs. vojenských zdravotnicích u zahraniční armády na východní frontě. Neexistuje pro ženy více typická specializace než zdravotnice. V čs. jednotkách tomu nebylo jinak: našli bychom jak sanitářky/sběračky raněných, tak chirurgické sestry a ošetřovatelky na pooperačním. V bojích u Sokolova ženy zastávaly pouze onu nejnebezpečnější úlohu, a sice sanitářku/sběračku raněných. Po příchodu většího počtu mužů vidíme tendenci ženy stahovat dále od fronty. Přednáší Roman Štér. www.facebook.com/events/761775739267374/ Vstupné zdarma, kapacita sálu omezena - rezervaci míst lze provést osobně na recepci muzea, na telefonu 734 315 642 či na e-mailu muzeum@csol.cz.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.