Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vánoce Velké války: Svátky klidu a míru bez klidu a míru

Muzeum československých legií

Přednáška o prožívání Vánočních svátků během 1. světové války

Vánoční svátky máme dnes spojeny s rozjímáním a prožíváním času s nejbližšími. Ve víru Velké války získaly ale rozličnou, někdy až hrozivou, podobu. Přednáška obsáhne „Vánoční zázraky“ na frontách, způsoby motivace mužstva o Vánocích, „dárky“ pro nepřítele, způsoby vyrovnání se s obdobím svátků u vojáků či reflexi prožívání vánočních svátků v textech československých legionářů.
Přednáší Vlastimil Křišťan.

https://www.facebook.com/events/816744016103924
Vstupné zdarma, kapacita sálu omezena - rezervaci míst lze provést osobně na recepci muzea, na telefonu 734 315 642 či na e-mailu muzeum@csol.cz.
 
Plakát přednášky Vánoce Velké války

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Zdravotnice v čs. vojenských jednotkách v SSSR


Muzeum československých legií

Přednáška o čs. vojenských zdravotnicích u zahraniční armády na východní frontě. Neexistuje pro ženy více typická specializace než zdravotnice. V čs. jednotkách tomu nebylo jinak: našli bychom jak sanitářky/sběračky raněných, tak chirurgické sestry a ošetřovatelky na pooperačním. V bojích u Sokolova ženy zastávaly pouze onu nejnebezpečnější úlohu, a sice sanitářku/sběračku raněných. Po příchodu většího počtu mužů vidíme tendenci ženy stahovat dále od fronty. Přednáší Roman Štér. www.facebook.com/events/761775739267374/ Vstupné zdarma, kapacita sálu omezena - rezervaci míst lze provést osobně na recepci muzea, na telefonu 734 315 642 či na e-mailu muzeum@csol.cz.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.