Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vznik československé legie v Itálii

Muzeum československých legií

Přednáška o vzniku a prvním bojovém nasazení československé legie v Itálii.

Před 105 lety v Itálii vznikly jednotky samostatného československého vojska. Prvního bojového nasazení na řece Piava se legionáři od 33. střeleckého pluku zúčastnili během jara 1918. To přineslo první padlé, ale i popravené. Jak italská legie vznikala a jak vypadal její bojový křest? To bude obsahem přednášky.
Přednáší Petr Tolar.
 
 
Vstupné zdarma, kapacita sálu omezena - rezervaci míst lze provést osobně na recepci muzea, na telefonu 734 315 642 či na e-mailu muzeum@csol.cz.
 

Vyhledat muzeum


Aktuality

Českoslovenští legionáři v USA: další možnosti výzkumu


Muzeum československých legií

Přednáška o možnostech bádání v archivech ve Spojených státech amerických k tématu československých legií. Historik Martin Nekola se dlouhodobě věnuje problematice krajanů v USA a během četných výzkumných cest nalezl v lokálních archivech a knihovnách řadu zajímavých pramenů, souvisejících s československými legionáři. Přednáška představí nové perspektivy výzkumu na toto téma, připomene významné osobnosti, organizace, tiskoviny a rozvoj legionářského hnutí v zámoří po první světové válce. Přednáší Martin Nekola. https://www.facebook.com/events/728497332255164/ Vstupné zdarma, kapacita sálu omezena - rezervaci míst lze provést osobně na recepci muzea, na telefonu 734 315 642 či na e-mailu muzeum@csol.cz.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.