Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Od 4. května zveme na prohlídku Clam-Gallasova paláce v Praze

Clam-Gallasův palác (Muzeum hlavního města Prahy)

04. 05. 2023 - 31. 12. 2023

V květnu a červnu zve Muzeum města Prahy veřejnost do barokního Clam-Gallasova paláce na pravidelné komentované prohlídky.

Palác patří k nejlépe zachovalým stavbám svého druhu ve střední Evropě. Nejpřednější vídeňský dvorní architekt Johann Bernhard Fischer z Erlachu zde umístil do husté městské zástavby Starého Města počátku 18. století velkolepý palác. 

Prohlídkový okruh se soustředí na tzv. vznešené patro paláce, kde stropy zdobí fresky od slavného italského umělce Carlo Carloneho. Budova prošla nákladnou rekonstrukcí a Muzeum ji teď otevírá návštěvníkům v její nádheře ještě, než ji zaplní výstavy a mobiliář.  

Svět šlechtické reprezentace

Návštěvníkům nabídneme vhled do velkoryse řešeného prostoru a do ideových souvislostí architektonického řešení. Budova sloužila reprezentaci a palác je tak svědectvím ctižádosti a společenského významu majitelů, bohatství a vytříbeného vkusu, duchovního zázemí šlechty i její dobročinnosti. Hodinovou procházku tímto světem zahájíte na impozantním vrcholně barokním schodišti, které byste rozhodně nečekali mezi okolními měšťanskými domy. Můžete si nechat vyprávět o umělecké hodnotě schodiště, fresek i o palácové hře se světlem. 

 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

V umění volnost

05. 12. 2023 - 29. 02. 2024
Clam-Gallasův palác (Muzeum hlavního města Prahy)

Bilanční výstava členů výtvarného odboru Umělecké besedy a několika jejich hostů bude připomenutím 160 let trvání nejstaršího českého fungujícího uměleckého spolku. Výstavu bude doprovázet bohatý program, připravený členy všech tří odborů Umělecké besedy. Jeho náplní budou jak komentované prohlídky výstav, tak workshopy členů výtvarného odboru, večery autorského čtení z děl členů literárního odboru a několik koncertů z tvorby členů hudebního odboru Umělecké besedy. 

Přečíst více

Vánoce pražské šlechty 18. století

03. 12. 2023 - 07. 01. 2024
Clam-Gallasův palác (Muzeum hlavního města Prahy)

Přijďte se podívat na deskový betlém v životní velikosti a nechte se vtáhnout do betlémské scény na nádvoří paláce. Na nádvoří Clam-Gallasova paláce bude vystaven deskový betlém s figurami v životní velikosti podle návrhu malíře Jana Knapa. Během adventních nedělí můžete potkat anděla, jak si u betléma vypráví se sv. Josefem. Pro děti jsou připraveny kostýmy pastýřů, ve kterých se mohou stát součástí betlémské scény. Doprovodný audioprogram k tématu palácových Vánoc bude dostupný v aplikaci SmartGuide.

Přečíst více

Malí pastýři


Clam-Gallasův palác (Muzeum hlavního města Prahy)

10. 12. 2023 14:00 Program pro rodiny s dětmi v Clam-Gallasově paláci Staňte se na chvíli součástí palácových jesliček na nádvoří Clam-Gallasova paláce. Pro děti budou nachystané kostýmy pastýřů, ve kterých se budou moci v betlému i vyfotit. Lektorka děti seznámí s vánočním příběhem i specifiky šlechtických Vánoc v barokním období. Na závěr si každé dítě vyrobí vlastní vánoční přání na motivy palácových jesliček.  Více na: www.muzeumprahy.cz

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.