Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vánoce pražské šlechty 18. století

Clam-Gallasův palác (Muzeum hlavního města Prahy)

03. 12. 2023 - 07. 01. 2024

Přijďte se podívat na deskový betlém v životní velikosti a nechte se vtáhnout do betlémské scény na nádvoří paláce.

Na nádvoří Clam-Gallasova paláce bude vystaven deskový betlém s figurami v životní velikosti podle návrhu malíře Jana Knapa. Během adventních nedělí můžete potkat anděla, jak si u betléma vypráví se sv. Josefem. Pro děti jsou připraveny kostýmy pastýřů, ve kterých se mohou stát součástí betlémské scény. Doprovodný audioprogram k tématu palácových Vánoc bude dostupný v aplikaci SmartGuide.


Vyhledat muzeum


Aktuality

V umění volnost

05. 12. 2023 - 29. 02. 2024
Clam-Gallasův palác (Muzeum hlavního města Prahy)

Bilanční výstava členů výtvarného odboru Umělecké besedy a několika jejich hostů bude připomenutím 160 let trvání nejstaršího českého fungujícího uměleckého spolku. Výstavu bude doprovázet bohatý program, připravený členy všech tří odborů Umělecké besedy. Jeho náplní budou jak komentované prohlídky výstav, tak workshopy členů výtvarného odboru, večery autorského čtení z děl členů literárního odboru a několik koncertů z tvorby členů hudebního odboru Umělecké besedy. 

Přečíst více

Vánoce pražské šlechty 18. století

03. 12. 2023 - 07. 01. 2024
Clam-Gallasův palác (Muzeum hlavního města Prahy)

Přijďte se podívat na deskový betlém v životní velikosti a nechte se vtáhnout do betlémské scény na nádvoří paláce. Na nádvoří Clam-Gallasova paláce bude vystaven deskový betlém s figurami v životní velikosti podle návrhu malíře Jana Knapa. Během adventních nedělí můžete potkat anděla, jak si u betléma vypráví se sv. Josefem. Pro děti jsou připraveny kostýmy pastýřů, ve kterých se mohou stát součástí betlémské scény. Doprovodný audioprogram k tématu palácových Vánoc bude dostupný v aplikaci SmartGuide.

Přečíst více

Malí pastýři


Clam-Gallasův palác (Muzeum hlavního města Prahy)

10. 12. 2023 14:00 Program pro rodiny s dětmi v Clam-Gallasově paláci Staňte se na chvíli součástí palácových jesliček na nádvoří Clam-Gallasova paláce. Pro děti budou nachystané kostýmy pastýřů, ve kterých se budou moci v betlému i vyfotit. Lektorka děti seznámí s vánočním příběhem i specifiky šlechtických Vánoc v barokním období. Na závěr si každé dítě vyrobí vlastní vánoční přání na motivy palácových jesliček.  Více na: www.muzeumprahy.cz

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.