Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vánoční MuzeuM Market v Clam-Gallasově paláci

Clam-Gallasův palác (Muzeum hlavního města Prahy)

Muzeum města Prahy zve na tradiční vánoční market. Od 9.00 do 18.00 hod. budou pro návštěvníky připraveny prodejní stánky, které nabídnou výrobky z kůže, dřeva, papíru, keramiky, skla atd. – přímo od prvovýrobců. Bohatý program čeká i na děti.

Nenechte si ujít příležitost zakoupit drobné vánoční dárky jako jsou šperky, grafiky, přáníčka, skládanky, svícny, ozdoby, různé druhy medoviny, kvalitní káva, perníky, svíčky, mýdla a mnoho dalších radostí. Pro vaše ratolesti je připraveno dětské vánoční divadelní představení Divadla Bořivoj. Chybět nebudou ani rukodělné dílny (nejen) pro rodiny s dětmi – plstění, zlacení vánočních ozdob, tisk vlastního PF přání, výroba vánočních ozdob. Na odpoledne je pak pro všechny připraven koncert sboru Gymnázia Na Vítězné pláni. Na nádvoří paláce bude po celou dobu konání akce možnost drobného občerstvení.

 

Program:

  • 9:00 Začátek programu – prodejci, workshopy
  • 10:00 Bedřichova tetička se těší na Vánoce – malé vánoční představení Divadla Bořivoj
  • 10:30 Bedřichova tetička se těší na Vánoce – malé vánoční představení Divadla Bořivoj
  • 11:00 Bedřichova tetička se těší na Vánoce – malé vánoční představení Divadla Bořivoj
  • 11:30 Bedřichova tetička se těší na Vánoce – malé vánoční představení Divadla Bořivoj
  • 14:00 Koncert sboru Gymnázia Na Vítězné pláni
  • 15:00 VÁNOČNÍ HRA aneb loutková lidová – vánoční představení Divadla Bořivoj
  • 16:30 Koncert sboru Gymnázia Na Vítězné pláni
  • 18:00 Závěr programu

 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Josef Mysliveček, detto Il Boemo (1737–1781)

21. 10. 2022 - 29. 01. 2023
Clam-Gallasův palác (Muzeum hlavního města Prahy)

Výstava návštěvníky seznámí se skladatelovým životním příběhem a tvorbou. Představí jej coby mezinárodní osobnost v kontextu evropských dějin a kultury. Výstava kromě Myslivečka samotného přibliží také osudy jeho spolupracovníků a současníků, slavných pěvců a pěvkyň a dalších skladatelů včetně W. A. Mozarta a Ch. W. Glucka. Umožní návštěvníkům lépe poznat žánr italské vážné opery, jemuž se Mysliveček nejvíce věnoval a který mu přinesl slávu, a nabídne způsoby, jak italskou vážnou operu poslouchat a jak v dnešní době znovu ocenit její citovou sílu a hloubku. Součástí výstavy budou vybrané kostýmy z filmu Il Boemo, které vznikly podle autentických dobových postupů, a exkluzivní projekce Myslivečkových brilantních árií natočených s nejvýznamnějšími současnými pěvci v dobových kostýmech a divadelních kulisách a při světle svící. Výstava bude určena všem, kteří se na základě zážitku z filmu chtějí dozvědět více o Myslivečkově životě a době, i milovníkům klasické hudby. Její součástí budou také aktivity pro školy.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.